Kızlık zarı neden yırtılmaz ?

Kızlık zarı neden yırtılmaz

Kızlık zarı neden yırtılmaz
Kızlık zarı neden yırtılmaz

Kızlık zarının yırtılmamasına dair birçok yorum okudum, hatta bazıları benim yazılarımı okuyup email atmışlar, bende araştırdım, bazı doktorlara sordum, klasik olarak soğan zarı gibi akla gelen kızlık zarının aslında okadarda ince olmadığı hatta bazen çok kalın ve etli olabildiği gerçeğine ulaştım, bu durumda ilk cinsel ilişkide yani efsanevi zifaf gecesinde penisin vajinaya sokulmaya çalışılması başarısız bir girişim olabilir. Penis vajina girişinde yırtamayacağı kadar kalın bir bir kızlık zarı ile karşılaşında bir duvara çarpmış gibi hissedebilirsiniz, bu durumu çözmek için bazen tek çare jinekolojik cerrahi müdahale ile kızlık zarının açılmasıdır.

Kızlık zarı kanaması gelmediği zaman vajinaya giriş sağlanıyorsa ve daha önce bir cinsel ilişki olmadığı kesin ise tek alternatif esnek kızlık zarına sahip olmaktır, ortada büyük bir adet kanı geçiş deliği bulunan esnek kızlık zarında cinsel ilişki ilk seferde bile beklenenden daha kolay olacaktır, penisin esnek zar üzerindeki boşluktan geçerek vajinaya ulaşması ile tam birleşme sağlanır ama kızlık zarı kanaması gelmez, böyle esnek zarların  ancak normal doğum esnasından yırtılacağı gibi söylemlerde duymadım değil.

Bazı durumlarda kızlık zarının kalın olması ile birlikte üzerinde hiçbir adet deliğide olmayabilir, bu durumda ciddi bir hastalıkla karşı karşıya olduğunuzu biliniz, tıbbi olarak hymen imperfaratus yada deliksiz kızlık zarı denilen tabloda ilk adetten itibaren kızlık zarı kanamaları zarın arkasında toplanır, birkaç ay sonra kasık ağrı ile jinekoloğa gidildiğinde hastalık teşhis edilir ve kızlık zarı cerrahi olarak açılır buna himenektomi denir.

Kızlık zarının gerdek gecesinde yırtılması ve kızlık zarı kanaması ortaya çıkması birçok erkek için hayati öneme sahip bir mevzudur. Kızlık zarının yırtılmaması yani kanamamasının sebepleri arasında baş aktör olarak görülen esnek kızlık zarı sıklıkla daha önce ilişkiye girilmiş olarak telakki edilir, Bu durumlarda yapılan kızlık zarı muayenesi tabloyu aydınlatmada fayda sağlayacaktır.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı neden yırtılmaz ?” için 3 yorum

  1. selam kızlar ben erkek ark ile ilişkiye girdim ve o ilkimdi ama kızlık zarı yırtılmadı, kan gelmedi , aslında hiçbirşey hissetmedim, kızlık zarı neden yırtılmıyor aceba bilen varmı evlendiğim zaman defalarca ilişkiye girsem bozulur muyum ? önemli benim için

    Beğen

      1. Selam kızlar benim durumum çok nadir kızlık zarı aşırı kalın ve ilişki ile yırtılmadı, 1 ay sonra doktora gidip kızlık zarı bozdurduk. Normal doğum yapmmada sakınca olur mu diye merak ediyoıerum

        Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: