Kızlık zarı dikimi sonrası


Nerdeyse 3000 liraya yakın para ödeyip kızlık zarı dikimi sonrasında ilk 1 aylık dönemi kapsayan iyileşme sürecinde ne şekilde davranmak gerekeceği kızlık zarı dikimi yorumlarında herzaman yer bulur. Ama gerçek flep yöntemi yapan dürüst bir jinekolog bulmak çok daha önemlidir, işe yarayacak ve sizi sonuca ulaştıracak bir himenoplasti geçirdiğini bilerek ameliyat sonrası bazı şeylere özen göstermek külfet bir yana zevk bile verebilir. Ger geçen günün bakireliğe bir adım daha yaklaştırdığına emin olmak huzurlu bir uyku sağlar. Ama araştırmadan kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını iyi analiz etmeden sırf bayan doktor veya lazerle kızlık zarı dikimi daha iyidir gibi yanlış düşünce sistemleri ile haraket ederseniz yapılan ameliyatın akibetinden emin olamazsınız.

Kızlık zarı dikimi sonrası tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra ilgili bölgeyi yıkayıp antiseptik sprey püskürtmek gerekiyor.

Kızlık zarı dikimi sonrası iyileşme süresi üç aşağı beş yukarı 25 gün kadardır ama siz ona 1 ay deyin. Bu dönemde kaba haraketler yapmamaya gayret edin, bisiklete falan binmeyin.

Kızlık zarı dikimi sonrası yorumlara bakılırsa bu dönemdeki ufak tefek problemleri abartan çok oluyor ama benim genel izlenimim gündelik yaşantınıza aynen devam edebileceğiniz yönündedir.

Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntıya gelince iyileşme döneminde dokulardaki gerginlik sebebi ile uzmanlar kaşıntıyı normal kabul ediyor, uzun tırnaklarınızla kaşırsanız kanatabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri bu yazımda detaylandırdım, genelikle kızlık zarı diken en iyi doktorların sitelerinden ve kızlık zarı dikimi yorumlarından faydalandım.

Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman kendi kendinize yapabileceğiniz antiseptik spreyi püskürtmekten ibarettir.

Kızlık zarı dikimi enfeksiyon sebebi ile riske girebilir, bunu engellemek için antiseptik spreyi ilk 3 hafta mutlaka kullanın.

Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumlarında başarılı doktorların kimler olduğunu açıkça tespit edebilirsiniz.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi sonrası” için 6 yorum

 1. Merhaba ben Mart ayında kızlık zarı ameliyatı oldum şimdi spora başladım step hareketleri yapıyoruz ayağımı karnıma kadar çekip bırakıyorum bir sorun olur mu

  Beğen

 2. Burcunur hanım iyi günler ben 23ünde de kızlık zarı dikim yaptırmıştım turgay beye. Pansuman yaparken dikkat ettim de dikiş gözükmüyor bir sorun yoktur demi yanı açılmamıştır. Dikimden sonra hiç dinlemedim hep ayakta ve hareket halınde idim sizce sorun var mıdır. Dikişin gözükmesi gerekmez değil mi

  Beğen

  1. Kızlık zarı dikiminden hemen sonra dikişlerin atması yırtılması çok nadirdir Ayrıca dikişlerin dışarıdan görünüyor olması da şart değildir Bazı bayanlarda vücut yapısına bağlı olarak kızlık zarı dikimi dikişleri gözükebilir bazılarında ise gözükmez birçok kızlık zarı dikimi yorumu okudum anlattınız durumda bir problem olmadığını düşünüyorum Ayrıca kızlık zarı dikimi yaptırdığınız doktor bu konuda gerçekten en iyilerden biri merak etmeyin

   Beğen

 3. Burcu abla 4 gün önce kalıcı zar diktirdim bana sadece antibiyotik verildi ve ilk iki gün kanamalar oldu ara ara ama bu iki daha çok kanamam oldu neyden kaynaklanıyor acaba normal midir

  Beğen

  1. Kızlık zarı dikimi konusunda işler beklendiği gibi gitmezse şüpheli durumlarda mutlaka başka bir doktora daha muayene olmak gerekir kızlık zarı dikimi yorumları da birçok kişinin bu şekilde yaptığını görüyorum Siz de aynı yolu izleyebilirsiniz

   Beğen

 4. Ben 2 sene önce kadar kızlık zarı dikimi operasyon geçirmiştim turgay bey in muaynehanesinde ama bazı sıkıntılardan dolayı kontrole gelemedim şehir dışında oturuyorum aynı zamanda ama dikişlerin tutup tutmadığı konusunda Bi kesinlik var mı bilemiyorum sizce ne yapmalıyım ?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: