Kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılır mı ?


Kaç paraysa versek ( mesela 2500 TL ) kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılır mı ? Peki özel hastanelerde gitsek kızlık zarı dikimi yaparlar mı diye o forum senin bu forum benim kızlık zarı dikimi yorumlarına yazan kızlar var, bu kardeşler biraz düşünseler aslında devlet hastanesinde böyle keyfi bir ameliyatın yapılamayacağını anlayacaklar ama bir ümit deyip her kapıyı zorlamak genlerimizde var, mesela bakkala gidin ekmek isteyin size yok desin siz ona ne dersiniz : tabiki hiç mi yok ! dersiniz 🙂 bu işte buna benziyor. Zaten devlet hastanesinde yapılıyor olsa bile kalkıpta açık açık devlet hastanesinde veya sgk anlaşmalı özel hastanede kızlık zarı diktirilmez ki ! düşünsenize yapılan işlem full kayıtlara geçen bir ortamda himenoplasti yaptırsanız bu sizin karşınıza er veya geç çıkacaktır.

İstanbul’da kızlık zarı diken doktorların tamamının özel muayenehane işlettiği dikkatinizi çekmiştir, yüzlerce özel hastane olmasına rağmen ve bunlar birçok ameliyat için reklam yapmalarına karşılık kızlık zarı dikimi reklamı yapmadıkları, ama buna karşılık özel jinekolog muayenehane hekimlerininde bekaret ameliyatı üzerine yoğunlaşmalarının sebebi gizliliktir. Devlet hastanesi gibi sağlık tesislerinde kızlık zarı diktirmek mantık dışı olacaktır.

Kızlık zarı dikimi yorumlarında birçok bayan kızlık zarı dikimi yapan yerleri araştırıyor, nerede sonuç alabilirim gibilerden mesajlar yazıyorlar, bunlar arasında devlet hastanesinde yapılır mı diye soranlarda çıkmıyor değil.

Dünyada en fazla kızlık zarı dikimi yapılan şehir İstanbul’dur, buradaki doktorlarında tama yakını bu işlemi özel jinekolog muayenehanelerinde gerçekleştirmektedir, arada diğer ameliyatlardan kazanç olarak aradığını bulamayan bazı özel hastanelerinde kızlık zarı dikimi için reklam yaptığını görüyorum ama bu hastanelerin aynı zamanda SGK ile anlaşmalı olmaları bu ameliyat açısından bir çelişki oluşturmaktadır.

Son olarakta Anadoluda uzaklarda sapa bölgelerdeki illerde kızlık zarı dikimi yapan doktor arayışında olan ve kendi yerleşkelerinde bu işi yapacak hekim bulamayan bazı bayanlar Diyarbakır’da kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılabilir mi diye mesajlar atmaktadır, ama durum heryerde aynıdır. Zaten ameliyatın hasssiyeti ve sonuç garantileri açısından İstanbul’a gelip özel bir muayenehanede yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılır mı ?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: