Kızlık zarı dikimi işe yarıyor mu ?


Ortalama 3000 TL kadar para ödeyecek olduğunuz kızlık zarı dikimi işe yarıyor mu ? Özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi diye birşey var mı ? Var tabiki , kalıcı kızlık zarı dikimi yapamayan bazı doktorlar kalıcı flep yöntemi diye birşey yoktur, sadece geçici kızlık zarı dikimi vardır diye söylemlerde bulunabiliyorlar. Bunun ana sebebi kalıcı kızlık zarı dikiminin meşakkatli bir metod olması ve gerdek gecesinde kanama oluşturmak için gerekli ayarı verebilecek doktor sayısının çok az olmasındandır. Teorik olarak vajina duvarlarından ince flep tabakalardan yeni zar yapılır şeklinde kek tarifine benzer bir yöntemi gibi görünsede iş sonuç almaya gelince birçok jinekolog bu ameliyatı yapmaya cesaret edemiyor , durum böyle oluncada yengeç sepetinde olduğu gibi bu işi becerebilenleri ayaklarından aşağı çekebiliyorlar, kalıcı kızlık zarı dikimi yoktur diyorlar. Bunu bilmemek cehalet değil, o yüzden diktirmeyi kafaya koyduysanız dikkatli bir şekilde araştırıp size gerçekten sonuç verebilecek bir jinekoloğa gitmelisiniz. Doktorun bayan olması size yavrumlu cicimli sözler ediyor olması, lazerle kızlık zarı dikimi yapılır gibi gerçekle bağdaşmayan süslü yöntemleri önünüze koyuyor olması tercih sebebi olmaz.

Sadede gelelim kızlık zarı dikimi işe yarıyor mu ? eğer bekarete önem veren biri ile evlenmeye karar verdi iseniz ve önceden günahsızda olsa bir vukaatınız varsa kızlık zarı dikimi işe yarayacaktır. Düğününüzün ve gerdek gecenizin en doğal şekilde bir şiir gibi geçmesini istiyorsanız aylar veya yıllar önce gerçek flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırırsınız, arada geçen zamanda yeniden bakire olmaya iyice alışırsınız, hal ve tavırlarınızda artık bir bakire ile eşdeğer hale geldiğinde herşeyinizle hazırsınızdır.

Kızlık zarı diktiren bayanların iyileşme döneminde dikişlerin atması, enfeksiyona bağlı yapılan ameliyatın bozulması en büyük endişelerinden biridir, kişiye özel vajinal anatomiye uygun yapılan gerçek flep yönteminde harakete ve kabızlığa bağlı dikişlerin atması çok nadir görülür ama dikkatsizce vücudun doğal çizgilerine uygun olmayan ameliyatlarda kısa sürede dikişler atabilir , yine bu durumda kızlık zarı diken doktora bağlı olarak değişmektedir, önceki yazılarımda bahsettiğim kriterlere uygun olarak doktor seçerseniz bu işten alnınızın akı ile çıkabilirsiniz. zaten ilk 1 aylık iyileşme dönemini sorunsuz atlattı iseniz cinsel ilişkiye girmediğiniz sürece sorun yaşamayacaksınızdır. İyileşme dönemide kontrolsüz düşme veya cinsel ilişkiye zorlanma gibi durumlarda ameliyatınız zarar görmüşse yeniden kızlık zarı diken doktorunuza gidip hasarı tamir ettirebilirsiniz, genellikle elde olmayan sebeplerle meydana gelen bu gibi hasarları onarmak için ilave bir ücret istenmiyor.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi işe yarıyor mu ?” için 4 yorum

  1. yaa inşallah bende yaptıracağım inşallah işe yarar başka çarem yok doğuluyum sırfı kızlık zarı dikimi için istanbula geleceğim kimselere söylemedim kendim halletmem lazım bir doktorla anlaştım araştırdım çok güvendim bakalım inşallah kaderim güzel olacak bundan sonra

    Beğen

      1. önce harun beyi düşünmüştüm ama çok aksilik yaptı bu iş için fazla yaşlı geldi bana ayrıca çok yüksek fiyat söyledi , herkese kafasına göre farklı fiyat söylüyor sonra turgay karakaya ya gelmeye karar verdim yorumları çok olumlu sesi çok sıcak geldi bana

        Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: