Kızlık zarı yapısı


Kızlık zarı yapısı nasıldır ? kızlık zarı anatomik olarak nasıl görünür? vajina girişinde kaç santimetre içeride bulunur? kızlık zarının histolojik görünümü nasıldır ? kızlık zarı içinden damarlar geçer mi ? kızlık zarı kanaması nasıldır ? kızlık zarı yırtılınca kendi kendine iyileşebilir mi ? esnek kızlık zarından kan gelir mi ? aklınızda buna benzer deli sorular varsa bu yazı hoşunuza gidecektir. Kızlık zarı dış ortamdan saymaya başlarsak yaklaşık olarak 2 3 santim kadar içeride bulunur. Bazı bayanlar da daha derinde bir kızlık zarı bulunmaz. Bu genellikle herhangi bir şekilde cinsel ilişkiye girip kan gelmeyen bayanların teorisidir tam olarak girmediği için kızlık zarı bozulması gibi söylemlerde bulunabilirler ama kızlık zarı her zaman için vajinanın girişinde bulunur Dolayısıyla tam birleşmeli veya yarım birleşmeli bir cinsel ilişkide kızlık zarının bozulmaması genellikle söz konusu olmaz Sadece esnek Kızlık zarında durum biraz farklıdır ortasındaki büyük adet deliği cinsel ilişkiye izin verecek boyutlardadır ama yine de cinsel ilişkiden sonra kızlık zarının ortasında çentikler ve minik yırtıklar oluşur Bunlar belki kızlık zarı muayenesinde gözden kaçabilir Ama dikkatli bir jinekolog cinsel ilişkiye girilmiş esnek kızlık zarını teşhis edebilir.

Kızlık zarı rengi

Kızlık zarının rengi ve fiziki yapısı vajinanın iç duvarlarını kaplayan Mukoza ile tamamen aynıdır genellikle kırmızı veya pembemsi bir renklidir kızlık zarı şekillerinin her bayanda farklı olmasından dolayı dıştan bakıldığında kızlık zarının neresi olduğu hakkında yanılgılar söz konusu olabilir.

Kızlık zarı şekilleri

Kızlık zarı yapısı gereği kolaylıkla bozulabilir ve kızlık zarı üzerindeki yırtıklar genellikle daha büyük boyutlara doğru gidiş gösterir ve kızlık zarının üzerinde ki yırtığın iyileştiği kızlık zarının tekrar bütünlük kazandığı tarihte görülmüş bir olay değildir Bu durumda Kızlık zarı bozulduktan sonra yıllarca ilişkiye girmeyen bayanların daha sonradan evlendiklerinde kızlık zarı kanaması beklemeleri yanlıştır Öncelikle kızlık zarının gerçekten bozulup bozulmadığını anlamak için bir jinekoloğa giderek bekaret testi kızlık testi veya Kızlık zarı muayenesi adı altında bir teşhis metoduna uygulamaları gerekir.

Kızlık zarı bozulması

Kızlık zarının yapısının bozulması sadece vajina içinde erkek cinsel organından sokulması ile cereyan eden gerçek bir cinsel ilişkiye bağlı olmayabilir bazı durumlarda sürtünme yoluyla kızlık zarı bozulabilir ve belli bir süre sonra kızlık zarının yapısı büsbütün bozularak ortadaki adet deliği iyice genişler ve cinsel ilişkiye Müsait bir hale gelir.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yapısı bozulmuş kızlık zarı kolaylıkla dikilebilir ve tekrar eski haline getirilebilir Aslında kızlık zarı dikimi ameliyatlarında eski kızlık zarının tamir edilmesi ile zaman harcanmaz Çünkü kızlık zarının üzerine atılan dikişler belli bir süre sonra özelliğini yitirir ve yok olur ama onun yerine vajina dokusundan kızlık zarı yapısı ile benzer Mukoza tabakalarından yeni bir zar oluşturmak oldukça popülerdir bu yönteme flep yöntemi denir özellikle gerçek flep yöntemi ile normal bakire bayanlarda bulunan kızlık zarından farkı olmayan yeni bir zar inşa edilir Buzlar içinden kan damarları geçtiği için aradan yıllar bile geçse kızlık zarı kanaması oluşturacaktır.

Kızlık zarı yapısı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sayfayı aşağıya doğru kaydırarak yorum formuna yazmanızı rica ediyorum takma isim kullanabilirsiniz gönderdiğiniz yorum Benim tarafımca veya sayfamızı ziyaret eden binlerce tecrübeli bayan tarafınca görüldükten sonra mutlaka cevaplanacaktır Merak etmeyin o yüzden birkaç saat sonra tekrar sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı yapısı” için 3 yorum

  1. Selam arkadaşlar ben ayna ile kendi kızlık zarına bakıp kızlık zarı yapısının hangi çeşidi uyacağını çıkartmaya çalışıyorum fakat üzerinde iki büyük delikk var bir ortasında bir şey köprü gibi duruyor acaba evlendiğim zaman kızlık zarı kanaması gelir mi bu kızlık zarı yapısı normal midir çünkü daha önce sürtünme şeklinde bir ilişki yaşamıştım bir iki damla kan gelmişti ondan dolayı bu hale gelmiş olabilir mi

    Beğen

  2. Benim kızlık zarı yapımının esnek olduğundan şüphe ediyorum eğer esnek kızlık zarına sahip Sen evlendiğin zaman Karnıma olmayacağını söylüyor herkes bunu gidermek için ne yapmam gerekir

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: