Kızlık zarı ameliyatı

Kızlık zarı ameliyatı

Kızlık zarı ameliyatı
Kızlık zarı ameliyatı

Kızlık zarı ameliyatı İstanbul’da bir grup himenoplasti operasyonunu temsil eder. Sadece tek bir müdahaleden oluşmaz. Vajina bölgesinde gerçekleştirilen büyük dudaklardan başlayıp, sırası ile küçük dudaklar, vajinanın tamamını içine alan ve rahim ağızına kadar olan anatomik oluşumların cerrahi müdahale ile iyileştirilmesi, tedavi edilmesi amaçlı girişimlerin kombinasyonu olabilir. Kızlık zarı ameliyatı ile birlikte aynı amaca hizmet eden vajina daraltma ameliyatı, dudak küçültme, düzenleme anlamına gelen labioplasti ameliyatlarıda sıkılıkla bir arada yapılabilir. İsterseniz en basitinden başlayarak daha komplike olanlara doğru kızlık zarı operasyonlarından az – çok bahsedelim.

Geçici kızlık zarı ameliyatları

İlk bakışta bir ameliyatın geçicisi kalıcı nasıl oluyor diyebilirsiniz, ama kızlık zarı ameliyatı araştıran biri iseniz bu tabirleri sık sık duyacağınıza size garanti veririm. Geçici kızlık zarı operasyonları birkaç gün içinde gerçekleşmesi muhtemel bir cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması ortaya çıkartma amaçlı minik cerrahi müdahalelerdir.

  • 1 haftalık geçici kızlık zarı ameliyatı : Vajina girişinden itibaren bir-kaç cm içeri vajina duvarlarını birbirine yakınlaştıran ve 1 hafta içinde eriyen cinsten ameliyat ipliği kullanılarak yapılan dikiş işlemidir. Cinsel ilişkiye girilirken vajina duvarları ayrılmaya başladığında dikişler mukoza tabakasında küçük yırtıklara yol açar ve bu durumda kızlık zarı kanaması ortaya çıkar.
  • 2 haftalık geçici kızlık zarı ameliyatı : Yukarıdaki işlemin aynısı olup tek fark kullanılan ameliyat ipliği cinsinin 2 haftada eriyen tipte olmasıdır.

Geçici kızlık zarı ameliyatlarında operasyondan dakikalar sonra bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz, her iki versiyonda durum böyledir, ama en geç olarak ameliyat tipine göre en fazla 1 hafta veya veya 2 hafta vaktiniz olduğunu unutmayın, hatta 1 haftalık için siz 5 gün , 2 haftalık için 10 gün olarak kafanıza yazmanızda fayda var, ne olur ne olmaz.

Kalıcı kızlık zarı ameliyatları

Bu grup aslında üstteki geçici kızlığa göre çok farklıdır, komplekstir, uygulaması çok daha büyük ustalık ister, her doktoru beceremediği ameliyat grubudur. Ameliyatı hedefi gerçek bir kızlık zarı yapmaktır, içinden kan damarları geçen ve hastanın kendi vajina dokusundan alınan canlı fleplerden yapılır. Ameliyat bittiğinde vajina girişinizde kendinize ait yaşayan bir kızlık zarınız olur. Geçici kızlık zarından farkı bu ameliyatın bir iyileşme dönemi vardır, yani 30 dakika süren operasyondan sonra yürür gidersiniz v eaynı gün iş hayatınıza devam edersiniz ama 1 ay süre ile ağır spor veya pilates gibi bacakları yanlara açmak gerektiren sporları pek yapamazsınız, tabiki cinsel ilişki içinde 1 aylık srenin dolmasını beklemek şart. İyileşme süresi olan bir bakirelik ameliyatı olması kızlık bozma gerçekleşene kadar arada en az 1 ay sürenin mevcudiyeti aynı anda başka ameliyatlarıda halledip bu sirede onlarında beraber iyileşmesi için bir fırsat sunabiliyor. Mesela kalıcı kızlık zarı flep metodu ile ameliyat olurken vajina daraltma ameliyatı ve labioplasti ameliyatıda yapılabilir bunların hepsi tek bir süreçte iyileşir. Bu durumda yaklaşık kalıcı kızlık zarı fiyatları ile birlikte :

  • Kalıcı kızlık zarı ameliyatı tek kat flep yöntemi 2500 TL
  • Kalıcı kızlık zarı ameliyatı çift kat flep yöntemi 3500 TL
  • Kalıcı kızlık zarı ameliyatı tek veya çift kat flep yöntemi + vajina daraltma ameliyatı 3500 TL – 4000 TL
  • Kalıcı kızlık zarı ameliyatı tek veya çift kat flep metodu + labioplasti ameliyatı 5000 TL – 5500 TL
  • Kalıcı kızlık zarı ameliyatı tek veya çift kat flep metodu + vajina daraltma ameliyatı + labioplasti ameliyatı 6000 TL – 6500 TL

Buradaki kalıcı kızlık zarı ücretleri zaman içinde değişebilir unutmayın. 2019 yaklaşık zar dikim fiyatlarını verdim ben size.

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı ameliyatı” için 2 yorum

  1. Kızlık zarı ameliyatı yaptırmak istiyorum kalıcı flep yöntemi şeklinde İstanbul Anadolu Yakası’nda oturuyorum Kartal civarında buralarda birkaç doktorla Görüştüm ama bana hiç güven vermediler Anadolu Yakası’nda yaptırmamaya karar verdim Avrupa Yakası’nda güvenilir doktor olarak bana tavsiye edebileceğiniz Kimler var Ayrıca kızlık zarı ameliyat fiyatları olarak da 2500 lira gibi fiyatları yazıyor sağda solda pazarlık payı var mıdır

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: