Kızlık zarı dikimi kesin kanar mı ?

Kızlık zarı dikimi kesin kanar mı ?

Kızlık zarı dikimi kesin kanar mı ?Kızlık zarı dikimi kesin olarak kanamaya yol açar mı ? Flep yöntemi her doktorda başarıya ulaşabilir mi ? Kalıcı kızlık zarı dikiminde başarılı sonuç veren doktorlar hangileridir? Himenoplasti ameliyatlarından kalıcı kızlık zarı dikimi görünüm ve kanama fonksiyonu olarak gerçeğine en uygun olandır. Ama maalesef her doktorun yaptığı ameliyat gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasına yol açmayabiliyor. İşte önemli olan bu ameliyatları yaptırmak değil, sonuç almaktır. Bu yazıda size kızlık zarı dikiminde kesin kanama sonucunu nasıl alacağınızı, doktor seçimini neye göre yapacağınızı anlatıyorum.

Dikilen kızlık zarı kanamazsa

Özellikle kalıcı olarak dikilen kızlık zarı kanamazsa bu kimin sorumluluğundadır ? Kanamayan flep yöntemi yapan doktora sorsanız size büyük ihtimalle sizin dokularınız uygun değilmiş, vajina dokularınız damarsız yapıdaymış gibi suçu sizin sırtınıza yıkan açıklamalar gelebilir. Ama işin aslı öyle değildir. Kızlık zarı dikimi yorumlarında okuduğum kadarı ile flep metodu ameliyat olduktan sonra ilk 1 aylık iyileşme dönemini başarılı atlatmış yani dikişleri tutmuş hastalarda kızlık zarı kanamama ihtimali neredeyse yok gibidir. Bu durumda yapmanız gereken 1 ayın sonunda dikişlerin gerçekten tutmuş olduğuna emin olmaktır. Bu konuda kafanızda en ufak bir şüphe varsa başka bir doktora daha kızlık zarı muayenesi yaptırmaktan çekinmeyiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde doktor seçimi

Flep yöntemi kalıcı zar diktirecekseniz ince eleyip sık dokuyarak dikkatli bir şekilde doktor seçmelisiniz. Çünkü kızlık bozma esnasında kanama sonucu elde edip edemeyeceğiniz tamamen seçeceğiniz doktorun bu konudaki başarısına endekslidir. Doktor seçerken dikkat etmeniz gerekenlerle ilgili bu sitede birçok makale yazdım, eski yazılarımı gözden geçirin. Ama en azından hangi doktor gruplarından uzak durmanız ve seçmemeniz gerektiğini özetlemek isterim :

  1. Kalıcı kızlık zarı dikeceğim deyipte sizi düğün öncesi zorunlu kontrole çağıranlar ve gelmezseniz garanti veremeyiz diyenlerden uzak durun. ( gerçek kalıcı dikim yapan doktorlar sadece 1 aylık iyileşme döneminden sonra kontrole çağırırlar, düğüne birkaç gün kala asla çağırmazlar. )
  2. Lazerle kızlık zarı dikimi olarak google da reklam yapanlara inanmayın. ( lazerle kızlık zarı dikilemez, eğer dikilmeye kalkışılırsa sonuç başarısız olduğu gibi aynı zamanda vajinada yanık izleri ve renk kararması gibi yan etkilerde ortaya çıkar. )
  3. Cinsiyeti sizinle aynı olan doktorlara kalıcı dikim yaptırmayın, nedense başarılı sonuç veremiyorlar.

Yukarıdaki genellemelerin sebeplerini merak ediyorsanız eski yazılarımda çok detaylı olarak anlattım, mutlaka okuyun. Kurda kuşa yem olmayın.

Kızlık zarı dikimi kanama yorumları

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama ile ilgili başınızdan geçen bir olayınız varsa sayfayı az aşağı kaydırın. Yorum girme boşluğuna yazın, isim satırına konu başlığı girin, diğer satırları boş bıraksanızda sorun olmaz, yollayın gelsin, ben veya bir ziyaretçi yazınıza cevap yazabiliriz, arada bir bu sayfayı ziyaret ederek kontrol edin, sizde onlara cevap yazın.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi kesin kanar mı ?” için 3 yorum

  1. Dikilen Kızlık zarında kızlık zarı kanaması ihtimali yüzde kaçtır dedi ki:

    Ben geçen sene kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmıştım İstanbul’da kontrole de gittim her şey yolundaydı Hatta inanmadım başka bir doktora daha Muayene oldum O da tamam dedi kızlık zarı kanaması olacak dedi Şimdi artık evleniyorum bir hafta sonra cinsel ilişkiye gireceğim kızlık zarı kanaması gelecek mi diye çok merak ediyorum bu konuda sizin tahmininiz nedir

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: