Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi

Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi

Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi
Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi

Vajina daraltma ameliyatları devlet hastanelerinde yapılıyor olsa ne güzel olurdu diyenleriniz vardır. Özel jinekoloğa giderek 3500 – 4000 TL gibi bir rakam bayılıp ameliyat olacağıma SGK üzerinden devlet hastanelerinde veya SGK anlaşmalı özel hastanelerde vajinoplastiyi bedavaya getirip o para ile koltuk takımı alırım diye düşünüyor olabilirsiniz. Size kötü bir haberim var, vajina daraltma ameliyatının sebebi olan vajina genişlemesi sgk listelerinde bir hastalık olarak görünmediği için isteğe bağlı vajina daraltma ameliyatını devlet hastanelerinde veya sgk anlaşmalı özel hastanelerde yaptıramıyorsunuz. Peki vajina daraltma ameliyatını yada vajina küçültme özel sigortalar karşılar mı ? kapsam dahilinde ise kapsar diye tahmin ediyorum. Siz en iyisi bu konulara yıllarını vermiş hastalardan en iyi yorumları toplamış cerrahi ameliyatla vajina daraltma ameliyatı yapan doktorlar için tıklayın.

Vajina daraltma ameliyatı yapan hastaneler

Vajinoplasti ameliyatı yani vajina daraltma yada vajina küçültme denilen cerrahi müdahale jinekolog bulunduran tüm özel hastanelerde yapılabilir, buna karşılık birçok özel muayenehanede hiç hastaneye yatmadan lokal anestezi ile 30 dakikada yaptırıp yürüyüp gidebileceğiniz basit bir ameliyattır. Vajina daraltma gibi genital estetik ameliyatları özel hastanelerde yaptırırsanız çeşitli masraflandırmalarla 5000 TL nin üzerini görebilirsiniz ama özel muayenehanede bu rakam 3500 TL civarına kadar inecektir. Aslına bakarsanız vajinal estetik ameliyatlarda en iyi doktorlar kendi özel muayenehanesinde çalışıyor. Bu sanatı icra ederken hastadan alacakları paranın yarısını hastane sahiplerine kaptırmak istemiyorlar.

Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır ?

Ben yaptırmadım ama nasıl yapıldığı ile ilgili o kadar çok yorum okudum ki, yaptırmış gibi hissediyorum. Bu ameliyatlarda jinekolog seçimi son derece önemlidir. Öncelikle vajinanın nerelerinde genişleme olduğunun muayenede tespit edilmesi ve doğru noktalardan fazlalıkları alarak daraltma yapılması gerekmektedir. Vajina daraltılırken cinsel ilişkiye engel olacak bir abartıdan kaçınılması gerekir. Yada bebek doğurmayı planlayan bir bayanda daha dikkatli davranmak gerekir. Vajinoplastinin nasıl yapıldığına teknik açıdan bakarsak lokal anestezik bir jel ile vajina iç mukozası uyuşturulur, kılcal iğnelerle lokal anestezik ilaç verilir. Daha sonra vajinal boşluk aynı pantolon daraltılır gibi iç dikişlerle istenilen boyuta indirgenir. Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci pek sıkıntılı değildir. En önemli dikkat edilmesi gereken husus ilk 1 ay cinsel ilişkiye girmemektir.

Devlet hastanesinde vajina daraltma ameliyatıyla ilgili bir tecrübeniz varsa aşağıdaki yorum girme boşluğuna yazın, isim satırına konu başlığı babında bir şey yazın, diğer satırlar boş kalabilir. Yollayın gelsin, arada bir bu sayfayı ziyaret ederek yazınıza yorum yapan var mıdır bakın.

 

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Vajina daraltma ameliyatı devlet hastanesi” için 2 yorum

  1. Evet ben de çok araştırdım vajina daraltma ameliyatını Devlet Hastanesi’nde maalesef yapmıyorlar yapılsa Harika olurdu Gerçekten şimdi 3500 Lira Az bir para değil zaten eşim o kadar maaş alıyor Ben de çalışmıyorum bir çocuk doğduktan sonra ciddi bir genişleme hissettim vajinamda Belki biraz kilo alma ile de alakalı olabilir ama sonuçta erkekler vajinanın dar olmasını istiyorlar Zaten ben de bu şekilde hiç zevk almıyorum Bir sene sonra cinsel ilişkiden soğuma ya başlıyorsunuz haftada birkaç kez yaparken şimdi ayda bir ancak yapıyoruz desem yalan olmaz bu ameliyatı mutlaka yaptırmam lazım bir ay kadar oldu Doktor araştırıyorum istanbul’da Bakırköy’de Dr Turgay Karakaya ile görüştüm ses tonu hoşuma gitti olumlu yorumlar var hakkında Ben de ona yaptırmayı düşünüyorum görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: