Dikilen kızlık zarı kanar mı ?


Dikilen kızlık zarı kanar mı ? yoksa 2500 TL gibi para ödeyip yapılan işlem boşa mı gider ? kızlık zarı dikimi iyileşme döneminde kanama yapar mı, azda olsa lekelenmeler sorun çıkartır mı, kanlı akıntı gelirse ne olur ? Kızlık zarı diktirdiğinizde bunu yapan kızlık zarı diken doktorlar size uyguladıkları cerrahi tekniklerde yarın – öbürgün evlendiğinizde ilk cinsel birleşme ile birlikte belirgin miktarda bekaret kanaması ortaya çıkmasını hedeflerler. Ana amaç gerdek gecesinde kızlık zarı kanamasıdır, bunu atlattık diyelim, ilişkiye girdiniz ilk girişte kan geldi, sonrasında vajinanın bir bakire bayanda olduğu gibi dar olması arzu edilir, bazı erkekler böyle şeylere çok önem verir, kanama oldu ama rahat bir giriş varsa gerdeğe giren erkeklerin yaklaşık %20 kadarı bu durumdan şüphe eder, kalanı aldırmaz, o yüzden birçok genç bayan kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ameliyatıda yaptırır, aynı anda gerçekleşebilir.

Dikilen kızlık zarı ameliyat sonrası ilk haftalarda siz haraket ettikçe ufak tefek kanamalara yok açabilir, bölge itibarı ile sizi taşıyan 2 bacağın birleşiminde olduğu için bu haraketlilik iyileşme döneminde pedinizde lekelenme veya pembelik olarak karşınıza çıkabilir, merak etmeyin bu normal kabul ediliyor, hatta geçici kızlık zarı dikiminde bile olabiliyor.

Kızlık zarı dikiminin iyileşme döneminden sonra gerdek gecesinde kanama oluştırması ihtimali tamamen kızlık zarı dikimi yapan doktorların başarılarına bağlıdır. Gerçek flep yöntemi uygulayan az sayıda jinekoloğa bu işlem gönül rahatlığı ile yaptırılabilir, dikilen kızlık zarı kanama ihtimali bakire bayanlarla aynı orana çıkar, ama maalesef bazı doktorlar kalıcı kızlık zarı dikimi yaptım diyerek aslında size çaktırmadan geçici kızlık zarı dikimi yapabiliyorlar, kızlık zarı dikimi yorumlarında bu konuda yüzlerce hikaye bulabilirsiniz, bunlar genelde sizi düğünden veya cinsel ilişkiye girmeden birkaç gün önce kontrole çağırıyorlar, yok hocam ben gelemem düğün telaşı falan diye mızıldarsanızda o zaman kusura bakmayın kızlık zarı dikimi sonuç garantisi için son kontrole gelmeniz şart diyeceklerdir. Bu kontrolün gizli amacı size geçici kızlık zarı dikimi yapmaktır, daha önce kalıcı adı altınaya yapılan ilk geçici dikiminiz yok olacağı için son kontrolde geçici yaptırmazsanız kızlık zarı kanaması olmayacağını garantilersiniz. E siz düğüne birkaç gün kala geçici yaptıracaksanız ilk önce neden kızlık zarı dikimine gelesiniz ki ? İşte bu durumlara dikkat ederseniz kızlık zarı dikiminden sonuç almanız kolaylaşır. Lazerle kızlık zarı dikimide benzer bir durumdur, tıbbi olarak geçerliliği olmayan, lazer bıçağı kullanılarak kızlık zarı dikimi yaptığını iddia eden bazı doktorlar aslında size geçici kızlık zarı dikimi yapıp lazer cihazı ilede dikişlerin civarına birkaç atış yaparak lazerle dikilmiş izlenimi veriyorlar, ama sizi yine düğün öncesi zorunlu kontrole çağırarak yeniden geçici dikim yaptırmak zorunda bırakıyorlar.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Dikilen kızlık zarı kanar mı ?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: