Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi ?


Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi ? zaten geçecek olsa bunun hiç yaptırmayın daha iyi derim, hem 2500 TL gibi bir para vereceksiniz hemde SGK kayıtlarınıza işlenecek, yarın öbürgün karşınıza kapı gibi çıkacak, bu kabul edilemez gerçekten, o yüzden dikkatli davranmak lazım, sosyal güvenlik kurumu tüm devlet hastaneleri, özel hastaneler ve tıp merkezleri ile anlaşmalı olduğu için kızlık zarı dikimi yapan devlet hastanesi, kızlık zarı diken özel hastaneler gibi arayışlarınız sizi kayıt altına itebilir. Kızlık zarı dikimi yorumları üzerinden sürdürdüğüm araştırmalarımda bazı özel hastane ve tıp merkezlerinide aradım, bunlar hasta kapmak için sizin işleminizi kayda geçmeyeceğiz siz gelin yeter ki dediler, ardından sgk genel müdürlüğünü aradım, sgk anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında sgk sistemine kaydolmadan hasta muayenesi ve ameliyatların yapılamayacağını öğrendim. Düşünsenize himenoplasti ameliyatı yaptırıp evleniyorsunuz aradan yıllar geçiyor başka bir sebeple hastaneye gidiyorsunuz sağlık dökümlerinde yapılan ameliyatlar bölümünde kızlık zarı dikimi yazıyor, bu heralde geriye dönük bir facia olurdur. Bu durumda geriye sadece özel jinekolog muayenehaneleri kalıyor, zaten kızlık zarı dikimi konusunda mesefa kat etmiş doktorların tamamı özel muayenehane işletiyor. Özel muayenehanelerde sağlık bakanlığına bağlı çalışyor ama sgk anlaşmalı olmadıkları için sizi sisteme işlemiyorlar.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarında gizlilik ihtiyacı sanıyorum hiçbir ameliyatta bu derece değildir. Kızlık zarı diktirenlerin yorumlarında okuyorum, ameliyat sonrası birçok bayan dikilmiş kızlık zarı resmini arkadaşlarına gönderip olmuş mu diye fikir alıyor, afedersiniz ama bukadar salakça bir davranış olamaz 🙂 kızlık zarını diktirdiğini söylediğin yetmiyormuş gibi resmimli kanıtta gönderiyorsun. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririm. Bu sır siz ve kızlık zarı diken doktor arasında mezara kadar saklanması gerekir, sağda solda boşboğazlık ederek insanların zaten ilgi odağı olan mevzuyu dile getirip okların hedefine geçmek istemezsiniz.

Kızlık zarı dikiminin yapılmış olduğunu gizli tuttuk diyelim, ikinci adımdada yapılan işlemin anlaşılmaması gerekir, yani kızlık zarı dikimi anlaşılmamalıdır. Himenoplasti ameliyatlarında işi bilen doktorlar genelde kılcal ameliat iplikleri kullanırlar ve orijinal doku çizgilerine sadık kalarak dikim yaparlar, iyileşme dönemi olan 1 aylık süreçten sonra iz kalmaz. Ama buna karşılık lazerle kızlık zarı dikimi yapılırsa yanık izleri ve renk kararması gibi yan etkilerden dolayı vajina girişinde bir işlem yapıldığı ortaya çıkabilir, bunu açıklamak zor olabilir.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi kayıtlara geçer mi ?” için 2 yorum

  1. ben 19 yaşındayım özel hastanede kızlık zarı diktireyim diyorum acaba kayıtlara geçip yarın öbürgün karşıma çıkabilir mi ?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: