Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer ?


Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer ? kaç dakika sonra kesilir, 2500 TL – 3000 TL arası bedel ödeyipte kızlık zarı dikimi yaptırsam evlenince kızlık zarı kanaması olur mu ? , dikilmiş kızlık zarından gelen kanla normal bakire kanı aynı mıdır, adet kanaması ile kızlık zarı kanaması arasında ne fark vardır, adetliyken ilişkiye girsem bakireyim deyip yutturabilir miyim ? Kızlık zarım yırtıldı 3 gündür kanama durmuyor nedendir ? buna benzer binlerce soru var kızlık zarı dikimi yorumlarından bakıyorum bende 🙂 kızlık zarı kanaması bir kızın namus durumu ile direkt ilişkilendirildiği için ilk cinsel ilişkide gelen kanamanın ne kadar süreceği, miktarı ve rengi sorgulanır. Kızlık zarı diktirenlerin yorumlarında okuyorum, ben kızlık zarımı diktirdim şimdi evlendiğim zaman benden ne renk kan gelecek , bende diyorum ejderha değilsen kırmızı kan gelir. Tabi açık kırmızı mı gelecek normal mi yoksa vişne çürüğü gibi koyu kırmızı mı gelecek diyenlerde var. Cinsel tecrübesi olan kadınlar iyi bilir, erkekler en fazla neye dikkat ederler, penisin girişi çok kolay olmamalı, kızlık zarına dayanmalı ve itincede zar yırtılmalı ve sıcak sıcak kanama gelmeli, yani penisin kanlanmasını isterler, bunun dışıdan 5 dakika sürdü veya 3 gün sürdü gibi değerlendirmeler pek yapılmaz, ama dar bir vajina + kanama = bakire derler unutmayın.

Kızlık zarı kanaması ortalama 5 dakika sürer ve sonra kendiliğinden kesilir, cinsel ilişkiye devam edilirse kanama uzayabilir ama günlerce devam eden bir kanama varsa kızlık zarı patlaması dışında vajina duvarındada yırtık olabilir ve jinekolog muayenesi sonucu dikim gerekebilir. Kızlık zarı kanaması birkaç saniyede kesilir ve sadece birkaç damladan ibaret ise olumsuz bir değerlendirmeye yol açabilir, gelen kan kızlık zarından mı geldi yoksa tahrişten mi diye bir ikilem oluşturabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrası gelen bekaret kanaması 5 – 10 dakika sürebilir ve belirgin miktardadır, zaten yapılan ameliyatta belirgin kızlık kanaması ön plana alınmıştır, normal bakire bayanlarla aynı renk ve miktarda kan gelir.

Kızlık zarı kanaması bir kereye mahsustur ve sadece ilk cinsel ilişkide gelir, ilk birleşmeden kanama gelmedi ise büyük ihtimal önceden cinsel ilişki veya sürtünme gibi bir olay vardır, daha düşük bir ihtimalde esnek kızlık zarı dolayısı iledir. İlk seferde kızlık zarı kanaması gelmemiş ise ileri dönemlerde cinsel ilişkilerde gelme ihtimali yoktur, ama geldi ise zaten kızlık zarına ait değildir, kanama yapan başka sebeplere bakılır.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer ?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: