Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman


Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman ve dikkat edilmesi gereken diğer şeyler 3000 TL gibi bir fiyat ödeyerek yaptırdığınız, gözünüz gibi önem verdiğiniz yeni bekaret zarınız için önemli olabilir. Kızlık zarı dikimi yorumlarından sentezlediğim bilgilere göre yarım saat süren himenoplasti ameliyatlarından sonra size sprey şeklinde bir antiseptik ve ağızdan günde 1 kez kullanacağınız bir antibiyotik hap veriyorlar. İlk 3 hafta boyunca pansuman olarak spreyi dikişlere doğru püskürtmek yeterli olacaktır, günde 2 kez yapsanız yeterli olacaktır, spreyde bulunan baticon maddesi tahriş edici içeriğinden dolayı bir süre bekleyip yıkamanız konforunuz açısından iyi olabilir. Eskiden gazlı beze tentürdiyot benzeri bir madde döküp yaraya sürerlerdi ve bunada pansuman derlerdi ama kızlık zarı dikiminde olay çok daha pratik olarak halledilebiliyor.

Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman yapmazsanız yani antiseptik solusyonu dikişlere püskürtmezseniz yapılan ameliyatta enfeksiyon ortaya çıkabilir. İlk 3 haftada gelişen enfeksiyonlarda dikişlerde aşırı şişme, ateş, kötü kokulu akıntı be yapılan ameliyatın başarısız olması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Pansuman, kızlık zarı diktirdikten sonra yapmanız veya yapmamanız gereken tek şey değildir, bu işi iyi yapan doktorların tavsiyelerine göre aynı gün bile gündelik yaşantınıza devam edebiliyosunuz ama hoplama zıplama, ata binme, bisiklete, motora binme, eşek sürme, yüksek atlama, yüzme gibi faaliyetlerden 1 ay sakınmak lazım.

Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman nasıl yapılır ? bunu yapmak için bir eczaneye veya hastaneye girmenize gerek yok, Michael Kors çantanıza saklayacacağınız bir antiseptik sprey şişesi ile kendiniz halledebilirsiniz, iş yerinizde bile olsanız tuvalete gittiğinizde ihtiyacınız gördükten sonra bölgeyi bastırmadan yıkayın ve dudakları hafif aralayarak sprey içeriğinin dikilmiş kızlık zarına ulaşmasını sağlayın. Bunu yapamıyorsanız yatakta dizlerinizi çekin ve bacakları yanlara açın batikonu üstten akıttınızda zara doğru gidecektir.

Bu arada geçici kızlık zarı dikimi sonrası herhengi bir pansuman gerekmiyor, iyileşme süreci olmayan geçici himenoplastilerde zaten 1 hafta veya 2 hafta gibi bir süre zarfında cinsel ilişkiye girmeniz gerekiyor, bu arada bir enfeksiyon gelişmesi için pek fazla bir vakit kalmıyor zaten yapılan işlem kapsamlı değil aksine yüzeyel bir müdahale olduğu için pek fazla bir sıkıntı yaşamazsınız.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Kızlık zarı dikimi sonrası pansuman”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: