Kızlık zarı muayenesinde doktorun yanılma payı


Kızlık zarı muayenesinde doktorun yanılma payı var mıdır ? bir ucunda insan olan herşeyde hata ve yanılma payı olur bunu unutmayın. Adamlar koskoca devletleri yönetiyorlar ve çocukça hatalar yapıyorlar, bacak aranızda fındık kadar bir deliğin üzerindeki zar konusunda tabiki hatalı yorumlar söz konusu olabilir. Zaten bana sorsanız tüm teşhis ve tedavi yöntemleri yanılgılara açıktır, önemli olan hata ihtimalini en az indirgemektir. Özelliklede kızlık zarı dikimi üzerine konsantre olmamış sıradan bir jinekolog size kızlık zarı hakkında yanlış bilgi verebilir, siz üzülmeyesiniz diye kızlık zarı üzerindeki yırtığı size söylemeyebilir veya önemsizmiş gibi gösterebilir, bu birazda doktorun dünya görüşü ile alakalıdır, kendisi kızlık zarına önem vermeyen biri ise sizin kızlık zarınızada önem vermeyebilir, ama bir ipucu vereyim size bir kenera yazın : mesela jinekoloğa gittiniz, hocam sürtünme oldu ve birkaç damla kan geldi dediniz muayene etti ve önemli bir şey yok hafif bir sıyrık olmuş , birde saat 6 yönünde bir çentiklenme var, kızlık zarınız bozulmamış üzülmeyin diye iyi doktor ayaklarına yattı. Ona şu soruyu sorun , peki hocam ileride evlendiğim zaman kızlık zarı kanaması gelecek mi, işte 10 puanlık uzman sorusuna gelince yutkunma , kısa bir duraksama, gözlerini kaçırma gibi belirtiler varsa doğru adreste olmadığınızı anlayabilirsiniz, %50 ihtimalle kanama olacaktır diye bir sonuçla ordan ayrılırsınız.

Kızlık zarı muayenesinde doktorun yanılma payını minimize etmek için özellikle kızlık zarı üzerine çalışan bir doktorla temasa geçmekte fayda var, zira kızlık zarınızın bozulup bozulmadığı veya üzerindeki ufak tefek çentikler, zedelenmeler ve hasarlar sonuçta kızlık zarı kanaması olacak mı – olmayacak mı ikilemine çözüm bulma amaçlı olarak merak edilir. Normal bayanlarda zarla ilgili bir vukaat yoksa evlilik durumunda kızlık zarı %95 leri aşan oranda kanama yapacaktır, ama bu oran sürtünme, çentiklenme gibi kısmi hasarlarla aşağı inecektir. Kızlık zarı kanı sizin için önemli ise kızlık zarı dikimi düşünebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenelerinde en fazla doktor hatası esnek kızlık zarı teşhislerinde konur, biizm iyi kalpli doktorlarımız zar üzeründeki kısmi yırtıkları size söylemezler, tam cinsel ilişkiye girseniz bile kan gelmedi ise esnek kızlık zarınız var diyerek göz yaşlarınızı silerler, ama bu millet sizin zarınızın esnek olup olmadığı ile pek ilgilenmez, gerdek gecesinde kanlı çarşaf verip – veremediğinizle ilgilenirler, o yüzden esnek kızlık zarı olsa bile bu konuya önem veren bir aileye gelin gidecekseniz ortalama 3000 TL kadar masrafa girip kızlık zarı dikimi yaptırmanızı tavsiye ederim.

Kızlık zarı dikiminde doktor seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda aşırı detaya girdiğim önceki yazılarımı mutlaka inceleyiniz.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı muayenesinde doktorun yanılma payı” için 3 yorum

  1. Merhaba Burcu hanım ben geçen sene Mart sonu gibi erkek arkadasım vajinama zorla parmağını soktu (penis vs giriş olmadı ) neyse sonra 4 y5 saat sonra koyu kahve rengi gibi iç çamaşırımı bayağı dolduracak derecede kontu oldu ben de muayeneye gittim bir hafta üçünde doktor ban bakiresin sesi bende takıntısıyım cok sordum doktora tekrar bakın falan kadın bana 100tane doktorada gitsen sana aynısını söylerler deri bana z Arın bira ilerde olduğunu söylediler şimdi yine aklıma geldi nerdeyse 11ay geçti sizce sıktır yanılıyor mudur ? Teşekkürler

    Beğen

    1. Her bayanda farklı bir kızlık zarı çeşidi olduğu için bu konuda çok fazla görüş olabiliyor Siz yine de emin olmak için bir doktora daha gidin derim ben olsam öyle yapardım Kızlık zarı muayenesi için

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: