Kalıcı kızlık zarı dikimi tutmayanlar


Kalıcı kızlık zarı dikimi tutmayan kızlar dikkatli okuyun, 3000 lira civarı bir parayı biriktirip son nefesinizle bir ümit olarak kızlık zarınızı diktirdiniz, doktorunuz herşeyin yolunda olduğunu söyledi, aradan 1 ay geçti, ameliyatı yapan doktora kontrole gidemediniz ama kendi bölgenizde başka bir jinekoloğa kontrole gittiniz size bakire olmadığınızı, yapılan ameliyatın etkisiz kaldığını, dikişlerinizin attığını, kızlık zarınızın olmadığını söyledi, bu durumda ameliyatı yapan doktoru aradınız, oda size dokularınız bu ameliyata uygun olmayabilir, o yüzden tutmamıştır, sen ien iyisi düğüne birkaç gün kala bana gel sana geçici kızlık zarı dikimi yapalım canım dedi. Bu başarısızlığın suçunu senin dokularına atarak yeniden yapacağı ameliyat için insaflı davaranacağını ve maduriyetini gidermek için özel bir indirim yapacağını söyledi, sen zaten tüm paranı ilk ameliyat için ona vermiştin, şimdi yeniden para ödemen gerekecek. Maalesef yukarıda anlattığım senaryo yalan değil, kızlık zarı dikimi yorumlarını benim kadar dikkatli okursanız buna benzer gerçek yaşanmış hikayelerle sık sık karşılaşırsınız. Bu duruma düşen kızlar genelde ameliyat öncesi kızlık zarı diken jinekologlardan hangi doktora gideceği konusunda araştırma yapmadan bodozlama bıçak altına yatanlardan oluşuyor, google a kızlık zarı dikimi yazdığınızda ilk sayfalarda çıkan süslü reklamlar, lazerle kızlık zarı dikimi, 4 kat flep yöntemi yapılır, 100 % sonuç garantisi verilir, b. doktor tarafınca yapılır, kendinizi rahat hissedersiniz, hemcinsiniz çünkü gibi cezbedici faktörlere inanarak , hiç gerçek bir araştırma yapmadan karar verip doktor seçenlerin sonu bu şekilde olabiliyor. Eğer benim tüm yazılarımı dikkatle okursanız kızlık zarı dikimi konusunda doğru doktorları nasıl seçeceğinizi öğrenirsiniz, biraz vakit ayırın lütfen.

Kızlık zarı dikimi sonrası dikişlerin tutmama ihtimali tabiki vardır ama bu işi layıkı ile yapan doktorlarda bu oran çok düşüktür, mesela %2 lerdedir. Kalıcı kızlık zarı tutmayanların çoğu koruyucu antiseptik solusyonu dizenli kullanmayan, hijyenik kurallara uyamayan yada iyileşme döneminde erkek arkadaşı ile sürtünmeli cinsel temasta bununan kızlardır. Tabi tüm önlemlere rağmen aksilik sonucu dikişlerde atmada olabilir ama son derece nadirdir. Dikkat ederseniz, bakımını iyi yaparsanız normal şartlarda dikişleriniz kaynayacaktır. Tabi usulüne uygun yapılan ameliyatlar için geçerli bu söylediklerim. Bu konuda size sorun çıkartmayacak gerçek flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yapan doktorlar için buraya tıklayın.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulaması büyük tecrübe, el becerisi ve kişisel başarı gerektiren bir ameliyattır, apandisit, sezaryen veya mide ameliyatları gibi iyi tanımlanmış kitaplarda yazan, branşında uzman doktor olmuş her hekimin standart uygulamalarla başarabileceği cinsten değildir, her jinekolog kendi geliştirdiği bir teknikle uygulama yapar, ama hepside flep yöntemi yaptım der. Bu konuyu nerdeyse 1 yıldır araştırıyorum, boş zamanlarımda bu sayfalardan insanlara yardımcı olmak adına yazıyorum, binlerce kızlık zarı dikimi yorumu okudum , bu araştırmalarıma dayanarak kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatında başarılı sonuç almak istiyorsanız gideceğiniz doktoru seçerken dikkat etmeniz gerekenleri önceki yazılarımda detaylı olarak anlattım, kısaca üzerinden geçeyim yine ; lazerle kızlık zarı dikimi yapıyorum diyen doktorlardan uzak durun, kızlık zarı dikimi lazerle yapılmaz, tamamen reklamsal bir hiledir, neden öyle ? önceki yazılarımda açıkladım, okuyun, 3 kat flep , 4 kat flep , 5 kat flep gibi uçuk ameliyatları yaptığını iddia ederek reklam yapanlara yaklaşmayın, genelde başarısızlıklarını örtmek için abartılı vaadlerde bulunurlar, en önemliside kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi yapıyorum deyipte sizi ısrarla düğünden birkaç gün önce zorunlu olarak kontrole çağıranlara inanmayın, kalıcı kızlık zarı dikimi 1 ayda iyileşir ve 1 ay sonra kontrole çağırılır, iyileşti ise tamamdır, düğün öncesi kontrole çağırmak şu anlama gelir : ” ben yaptığım ameliyata kendim bile güvenemiyorum, büyük ihtimalle dikişlerin tutmayacak, aslında ben sana kalıcı dikim yaptım diyor olsam bile bu işi pek beceremediğim için kolay olan geçici kızlık zarı dikimi yapacağım, zaten 1 hafta sonra geçici dikim yok olacak ama sen  bunu bilmeyeceksin, düğüne birkaç gün kala bana geldiğinde senin dokuların dikişleri reddetmiş, ameliyat tutmamış en iyisi sana geçici kızlık zarı dikimi yapalım o şekilde gerdeğe gir ” bu durumda düğün öncesi kontrole çağıranlara gitmek büyük bir yanılgı olacaktır. Son olarakta nedendir bilmiyorum ama b. doktorlar kalıcı kızlık zarı dikimini beceremiyor, flep yöntemi yorumlarından binlercesini okudum, b. doktorların hastaları genelde başarısız olmuş, dikişleri atmış ve bunların hepside düğün öncesi kontrole çağırılmış, bu durumda b. jinekologlardan uzak durmak gerekir.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kalıcı kızlık zarı dikimi tutmayanlar” için 5 yorum

  1. Merhaba ben kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum Fiyat olarak en fazla kaç liraya kadar vermem doğru olur

    Beğen

  2. ankarada kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırdım tutmadı düğüne birkaç gün kala gel geçici kızlık zarı dikimi yapayım dedi doktor hanım bu durumda çaresiz kaldım düğün üstü gelmem mümkün değil etrafım kalabalık olacak ben şimdi ne yapacağım bana bir akıl verin !!

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: