Kızlık zarı tamiri

Kızlık zarı tamiri

Kızlık zarı tamiri
Kızlık zarı tamiri

Kızlık zarı tamiri bozulan bekaretin cerrahi ameliyatla geri getirilmesi girişimidir. Dikkat ederseniz yırtılmış kızlık zarını aynı yerlerden dikmekten bahsedilmiyor. Aslında dikmek yerine yapmak kelimesini getirsek daha doğru olur. Kızlık zarı diktirme ameliyatlarında uzun süreli yani kalıcı tercih edecekseniz bu işi bilen bir jinekoloğu bulmanız ön şarttır. Kızlık zarı dikimi yorumlarında çok geçen flep yöntemi adıda verilen verilen kalıcı kızlık zarı tamirinde vajinanın ıslak duvarlarından ince doku tabakası açılarak size yeni bir kızlık zarı yapılır. Ortasındada yine orijinalindekine benzer bir adet deliği bulunur. Kabaca yapılan işlem bu şekilde özetlenebilir. İsterseniz şimdi kızlık zarı tamirinde güncel olarak uygulanmakta olan yöntemlerden ve kızlık zarı tamiri ücretlerinden bahsedelim:

Kalıcı kızlık zarı tamiri

Bu ameliyat grubunda nerde ise 10’a yakın kombinasyon vardır. Kalıcı kızlık zarı tamiri tek kat veya çift kat flep yöntemi ile yapılabilir, 2500 – 3500 TL arası masraf söz konusu olur. Kalıcı kızlık zarı tamiri aynı zamanda vajina daraltma ameliyatı ile kombine edilebilir, tek kat veya çift kat fiyat farkları ile 3500 – 4000 TL fiyat çıkabilir. Bunun dışında labioplasti yani dudak küçültme ameliyatları ilede aynı seansta yapılabilir, 5000 TL ye yakın rakamları bulacaktır. Ayrıca kalıcı kızlık tamiri ile birlikte vajina daraltma ( vajinoplasti ) ve labioplasti ( dudak küçültme ) ameliyatları 3’lü kombine şekilde yapılabilir. Bıçak altına yatmışken hepsini aradan çıkartmış olursunuz.

Geçici kızlık zarı tamiri

Bekaret tamirinden eski zamanlara kleopatra dönemine kadar giden bir ameliyat yöntemidir. Evlilikten hemen önce vajina içine basit eriyen dikişler yerleştirmeye dayalıdır. Bununda 2 çeşidi vardır.

  1. 1 Haftalık geçici kızlık zarı tamiri, 7 gün içinde cinsel birliktelik gerektirir. Ameliyat olduğunuz günde bile ilişkiye girebilirsiniz, iyileşme dönemine ihtiyacı yoktur.
  2. 2 haftalık geçici kızlık zarı tamiri, size 14 gün kadar süre verilen bir himenoplasti çeşididir. Bundada aynı gün ilişkiye girilebilir sorun değil. Aslında 14 gün yazsada siz 10 günü geçirmeyin derim. Geçici kızlık zarı dikiminde kural ameliyattan sonra en kısa sürede ilişkiye girmektir ( kızlık bozma ).

Kızlık zarı tamiri fiyatları 2019

Yukarıda biraz detay vermeye çalıştığım gibi kızlık zarı tamiri ücretleri yapılacak ameliyat metoduna ve ekleteceğiniz ilave ameliyatların sayısına bağlı olarak değişiyor. En çok tercih edilen kalıcı kızlık zarı tamiri flep yöntemi fiyatı 2500 – 3000 TL civarıdır. Çift kat olacaksa 1000 TL kadar daha para hazırlayın. Geçici kızlık zarı tamiri ücretleri ise 1800 – 2200 TL civarında gezinmektedir.

Kızlık zarı tamiri hakkında hala aydınlanmadım abla şu soruyuda yanıtla diyorsan sayfayı az aşağı kaydır, yorum girme yerine sorunu yaz, isim satırına tamka bir isim salla, veya sorunun konusunu yaz ki millet kolay görsün, diğer satırları boş bırakabilirsin, yolla gelsin. Birkaç saat içinde ben veya bir ziyaretçi soruna yanıt verecektir.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı tamiri” için 3 yorum

  1. Burcu Hanım merhaba Ben kızlık zarı tamiri düşünüyorum fakat bunu daha önceki ilişki sayısı ile veya süresi ile herhangi bir alakası var mı Mesela 4 senedir aktif cinsel ilişkiye giren bir bayan kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi uygulanabilir mi bu durum kızlık zarı tamirini etkiler mi

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: