Kızlık testi

Kızlık testi

Kızlık testi
Kızlık testi

Kızlık testi 200 TL karşılığında yapılan bir tür jinekolojik muayeneye verilen isimdir. Halk deyimlerinde doğaçlama olarak kızlık zarı muayenesi, himen muayenesi, bekaret kontrolü gibi birçok isimle anılır. Kızlık testi için hangi doktora gitmek gerekir peki ? jinekolog doktorlar tasrafınca yapılır. Kızlık testi bir labratuvar incelemesi değildir, yani sizden birkaç damla kan alarak kızlık testi yapılmaz. Yada kızlık testi için saatlerce sonuç beklemezsiniz. Toplumumuzda aşırı önem verilen bekaret kavramının bir ölçüsü gibi çalışır aslında. Evet veya hayır gibi iki cevaptan biridir sonuç. Yani kızlık zarı az bozulmuş demek birşeyi değiştirmez, az veya çok kızlık zarında bozulma varsa bakire değilsinizdir. Bu konuda bir derecelendirme yoktur. Aslına bakarsanız jinekologlar kızlık zarı bozulmasını detaylı olarak tanımlıyorlar , mesela tabana inen kızlık zarı yırtığı, tabana inmeyen himen yırtığı, saat 4 yönünde ve saat 9 yönünde kızlık zarında 2 adet yırtık saptandı gibi. Ama bunu yakınlarınıza söyledikleri zaman ” yani kızlık zarı bozulmuş mudur siz onu söyleyin gibi bir soru ile karşılaşırlar.

Kızlık testi raporu örneği

Çakma kızlık testi raporu ( bekaret raporu ) hazırlamak isteyen birçok genç bayan internette kızlık testi raporu örneği araştırıyor. Kızlık zarı yorumlarında çok sık karşılaşıyorum. Ama şöyle bir gerçek var : Kızlık testi yani kızlık zarı muayenesi birçok jinekolog tarafınca yapılmakla beraber bekaret raporu yada kızlık testi raporu bir evrak olarak verilmez , bu yasaktır.

Evlenirken kızlık testi yapılıyor mu ?

Eskiden nikah öncesi çiftler hükümet tabibine gönderilirmiş, bulaşıcı cinsel hastalıklar ve kızlık testi yapılırmış, 20 sene önce falan. Ama artık evlenirken kızlık testi veya kan testi yapılmıyor. Zaten bir bayanın bekaret durumu kendisi dışında kimseyi ilgilendirmez, yanlış mıyım ? Ama bazı tutucu erkekler evlenecekleri kızdan şüphe duyarak bekaret testini şart koşabilirler. Ben bunu insan haklarına aykırı buluyorum.

Kızlık testi için ne gerekli ?

Öncelikle askerliğinizi yapmış olmanız gerekir 🙂 şaka yapıyorum.. Ama 18 yaş ve üstü olmanız gerekir gerçekten. Ama 17 yaşında iseniz anne veya babanızın kimlik resimlerinin altına ” kızım dilaranın kızlık zarı muayenesine izin veriyorum isim soyad imza ” şeklinde bir kağıt getirmeniz gerekir. Evli iseniz eş izni gerekmez. Ayrıca unutmayın sizi hiç kimse zorla kızlık testine sokamaz.

Kızlık testi yorumları

Eğer kızlık testi ile ilgili başınızdan geçen bir olay varsa veya bu konuda bir sorunuz varsa sayfayı az aşağı kaydırın, yorum girme boşluğuna istediğiniz ne varsa yazın, isim satırına ise takma isim veya konu başlığı girin, diğer satırları boş bırakabilirsiniz, yollayın gelsin, ben veya bir ziyaretçi size yanıt yazabilir, arada sayfayı ziyaret edin.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık testi” için 11 yorum

 1. Öncelikle merhaba burcu abla bn kucukken kaza geçirdim tam olarak nasıl geçirdim hatırlamıyorum ama kızlık zarına zarar verip vermediği düşüncesinde kafamdan atamıyorum şuan 16 yaşındayım jineolog a gitsem ne diyeceğimi bilmiorum kabul edipte bakarlarmi bide adlı sicile ve kayıtlara gecermi çok korkuyorum anneme soyled dio gitmicez ben tek gitsem alirlarmi teşekkür ederim

  Beğen

 2. Öncelikle merhaba burcu abla bn kucukken kaza geçirdim tam olarak nasıl geçirdim hatırlamıyorum ama kızlık zarına zarar verip vermediği düşüncesinde kafamdan atamıyorum şuan 16 yaşındayım jineolog a gitsem ne diyeceğimi bilmiorum kabul edipte bakarlarmi bide adlı sicile ve kayıtlara gecermi çok korkuyorum anneme soyled dio gitmicez ben tek gitsem alirlarmi teşekkür ederim

  Beğen

 3. Merhaba!
  Kızlık zarı sağlam yada değil bunu kendimiz doktora görükmeden anlamamız mümkün mü?

  Beğen

 4. Merhaba erkek arkadaşımla yakınlaşmamız oldu bende pantolon varken parmağiyla vajinama baskı yaptı sokar gibi canım acıdı biraz sizce kızlık zarım bozulmuş yada zedelenmiş olabilir mi??

  Beğen

 5. Burcu Abla merhaba Ben üniversite öğrencisiyim sürtünme şeklinde bir temasta bulundum Erkek arkadaşımla birkaç damla kan geldi birçok yere bakıyorum Kızlık zarım bozulmuş olabilir diyorlar acaba kızlık testi için bir jinekoloğa Gitmem gerekir mi yoksa Kendim evde bozulup bozulmadığını anlayabilir miyim hızı testi için herhangi bir şartı var mı Mesela savcılıktan herhangi bir yazı isteniyor mu bu konuda çok Endişelerim var bunun Tabii ki kayıtlara geçmemesi gerekir veya savcılıkla herhangi bir alakası olsun istemiyorum Bu konuda senin tavsiyelerini bekliyorum ablacığım

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: