Kızlık zarı dikimi nedir ?

Kızlık zarı nedir

Kızlık zarı nedir
Kızlık zarı nedir

Kızlık zarı dikimi nedir, nasıl yapılır , kimlere yapılır, kimlere yapılması uygun olmaz, yasalara uygun mudur, yoksa yasak mıdır, kızlık zarı diktirenler evlenince anlaşılır mı ? Ya abla kızlık zarı dikimi hakkında bir sürü şey yazmışsın ama 2500 – 3000 TL para vereceğiz bu ameliyata daha doğru dürüst bir tanımlama yapmamışsın. Nedir bu kızlık zarı dikimi, temelini atmadan çatısını yapmışsın binanın. Diyebilirsiniz ve haklısınız, bende dün farkettim aslında bloğun başında yazmam gerekeni şimdi yazayım o zaman.

Kızlık zarı nedir ? ” Cinsel ilişki, sürtünme şeklinde yakın temaslar veya kazara bozulmuş kızlık zarı sebebi ile sona eren bakirelik durumunu, vajina girişine yeni bir zar inşa etmek veya vajinaya çeşitli dikişler yerleştirerek cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması sağlayan cerrahi ameliyatlar grubuna halk arasında kızlık zarı dikimi denir ”

Kızlık zarı dikimi hakkında bilgi edinmek

Artık tanımlamayıda yaptığımıza göre yolumuza devam edebiliriz. Bende bu bilgileri bazı jinekologların makalelerini okuyarak ediniyorum yoksa doktor falan değilim, zaten sadece benim yazılarımı okuyarak haraket etmeyin diye yasal uyarılarada yazdım, doktor muayenesi olmadan hiç bir şey netleşmez, benim amacım sizi bilgilendirmek , fikir vermek. Bu arada makalelerinden alıntılar yapmama izin veren jinekolog doktorlara buradan teşekkür ediyorum. Ayrıca devasa bir bilgi kaynağı daha var elimde ” kızlık zarı dikimi yorumları ” binlerce yorum okuyarak yaşanmış tecrübeleri özümseyerek neyin iyi neyin kötü olduğunu zaten sizde anlayabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Kızlık zarı diktirmenin ne olduğunu anladık şimdide kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Bu noktada yollarımız ikiye ayrılacak geçici kızlık zarı dikimi yaptıracaklar sola sapsın, kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi isteyenler ise sağa dönsün. Gerçektende 2 ameliyat birbirinden inanılmaz ölçüde farklıdır. Ben kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını okudukça geçici kızlık zarı dikimine bir ameliyat demek bile istemiyorum 🙂 neden mi anlatıyorum oku bakalım.

Geçici kızlık zarı dikimi

Gerçek bir ameliyat gibi olmamakla beraber jinekologların yapmakta olduğu küçük cerrahi girişimlerden biridir. Yırtılan kızlık zarı ringi üzerine organik yapıya sahip yani vajinal salgılarla 1 hafta içinde veya 2 hafta içinde eriyen dikişler konması işlemidir. Lokal anestezi ile 15 dakika kadar sürer. Geçici kızlık zarı dikiminde size yeni bir kızlık zarı yapılmaz, dolayısı ile ilişkiye girmeden önce başka bir jinekoloğa gittiğinizde dikilmiş olduğunuzu hemen anlar. Geçici kızlık zarı dikimi işlemi vajina daraltma veya labioplasti gibi diğer ameliyatlarla birleştirilemez, aynı seansta yapılamaz. Özellikle lazerle kızlık zarı dikimi yapıyorum diye reklam yapan bazı doktorlar lazerle geçici kızlık zarı dikimi ile birlikte bir miktar daraltmada yapılabileceğini söylerler ama sakın inanmayın, bu tamamen mantık dışıdır , neden ? Vajina daraltma ameliyatında fazlalık doku kesilerek atılır ve kalan kısım dikişle kapatılır, dikişlerin iyileşme süresi zaten 4 haftadır, bu arada geçici kızlık zarı dikimi yapılan yerde yeller eser, yani geçici kızlık zarı dikimini 4 hafta bekletemezsiniz. Geçici kızlık zarı dikimi yorumları araştırın bakalım geçici kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı yaptırıp sonuç almış bir kişiye bile rastlayabilecek misiniz ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi

İşte bu gerçek bir kızlık zarı dikimi ameliyatıdır, eski yırtılan zarınızın kaç yerinden yırtıldığı, ne zaman yırtıldığı, üzerine kaç kişi ile yattığınız, kaç defa kürtaj oldunuz hiç bir önemi kalmaz. Hatta esnek kızlık zarınız bile olsa yine bu ameliyat başarılı olur. Çünkü vajina dokunuzdan ince tabakalar alınarak size yeni bir zar yapılır, içinden sizin kendi kan damarlarınız geçer, ilişkiye girdiğinizde kanama olur. Herşey sahicidir. Gerçek flep yöntemi saç teli kalınlığında ince ipliklerle dikilir ve iyileştikten sonra dikiş izi kalmaz, aradan birkaç ay geçince orası gerçek kızlık zarı ile aynı görünüme kavuşur. Başka bir doktor sizi muayene ettiğinde bakire olduğunuzu söyler ve yapılan ameliyatı anlamaz bile.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Kızlık zarı diktirenlerin başından geçenleri okumak işinize çok yarayacaktır, özelliklede kızlık zarı diken doktorlar arasından seçim yaparken. Kızlık zarı dikimi hakkında başınızdan geçen bir şeyler varsa veya sorularınız mevcutsa  sayfayı az aşağı doğru kaydırın, yorum girme boşluğuna yazın, isim satırına takma isim veya konu başlığı girin, diğer satırları boş bıraksanızda olur.

 

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi nedir ?” için 3 yorum

  1. Kızlık zarı dikimi nedir diye araştırırken bu sayfaya denk geldim ben uzun süreli bir kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorum yani evleneceğim tarihi Henüz belli değil Ve hala kiminle evleneceğimi karar vermiş bile değilim en az 3 kişi var kafamda bu arada Kızlık zarım daha önce bozulmuştu O yüzden kızlık zarı dikimi yaptırmam gerekiyor ama güvenebilir miyim tam olarak bilmiyorum Çünkü belki 5 sene sonra evleneceğim belki 10 sene sonra

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: