Kızlık zarı dikimini doktor anlar mı ?


kızlık zarı dikimini doktor anlar mı
kızlık zarı dikimini doktor anlar mı

Kızlık zarı dikimini doktor anlar mı, himenoplasti ameliyatı iyileşme dönemini atlattınız, aradanda 1 ay daha geçti ve başka bir doktora gittiniz. Kızlık zarı muayenesi için sudan bir sebep sundunuz, mesela bisikletin selesine çarptırdım ağrı hissettim bozulmuş mudur diye baktırmaya geldim dediniz. Yani kızlık zarı dikimi ameliyatı geçirdiğinizden bahsetmediniz bile. Böyle bir durumda acaba kızlık zarı diktirdiğinizi doktor anlayabilir mi ? Jinekolog doktor tarafından bile anlaşılamayacak kadar iyi bir ameliyat yapıldı ise bu olabilir, yani doktor anlayamaz. Ama üstün körü, beceriksiz ellerden çıkmış bir kızlık zarı dikim ameliyatı ile jinekoloğun karşısına çıkarsanız anlama ihtimali yüksektir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Genel itibarla kızlık zarı dikimi yorumlarını barındıran forum sitelerine kızlık zarı dikimi anlaşılır mı diye bir konu başlığı açsanız şu anlam çıkacaktır. Evlendiğinizde gerdek gecesinde eşiniz kızlık zarı dikimi yaptırdığınızı anlayabilir mi ? Şimdi endişeyi bırakabilirsiniz, aklı başında bu işi iyi yapan bir jinekolog bulduysanız eşinizin bu ameliyatı anlaması mümkün değildir. Diyelim ki gerdeğe girdiniz, kızlık zarı kanaması oldu ama yinede eşinizde kişisel hikayenizden dolayı bir şüphe var ve sizi kızlık zarı muayenesi götürdü. Bu durumda dikilmiş bile olsa kızlık bozma söz konusu olduğu için görünüm olarak parçalanmış yada patlamış kızlık zarı ile karşılaşılacaktır. Dolayısı ile doktor bile kızlık zarınızın dikildiğini teşhis edemeyecektir.

Kızlık zarı dikimi nasıl anlaşılır ?

Kızlık zarı dikildiğinin doktor veya kocanız tarafınca anlaşılıp anlaşılamayacağını yukarıda anlattım. Okuduğum binlerce kızlık zarı dikimi yorumlarında sivri zekalılar bu ameliyatın nasıl ortaya çıkartılabileceğini merak etmişler. Bende kızlık zarı dikimi nasıl anlaşılır merak edip tarama yaptım. En usta ellerden çıkmış mükemmel doğallıkta bir kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatının koca veya doktor tarafınca anlaşılması çok zordur. Ama bir istisnada yok değildir : Eğer siz doktora gittiğinizde ” hocam kızlık zarı dikimi yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorum ” derseniz bu sefer doktor himeni büyüteçle inceler ve zar üzerindeki ameliyat çizgilerini tespit edebilir. Tabi böyle bir muayeneye gitmek için 1 aylık normal iyileşme + 1 aylıkta doğallaşma sürecini atlatmış olmanız şart.

Kızlık zarı dikimi yapan doktorlar

Bu alt başlığıda neden attın buraya demeyin. Kızlık zarı dikiminin anlaşılıp anlaşılamaması direkt olarak kızlık zarı dikimi yapan doktorlara bağlıdır. Bu ameliyatı google da arattığınız zaman süslü reklamlarla karşılaşırsınız, profesyonel görünümlü web sayfaları ve asalet sahibi doktorların açıklamalarını okursunuz. Ama özellikle kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi yapıpta bakirelerle aynı kanama oranını sağlayan doktor sayısı son derece azdır. İşte bunlara denk gelmediyseniz yaplan işlemden fayda göremeyebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi doktor seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili birsürü makale yazdım, lütfen eski yazılarımı dikkatle okuyuz. Özetle uzak durmanız gereken doktorlar : lazerle kızlık zarı dikiyorum diyenler, genel olarak bayan doktorlar, kalıcı flep yaptım diyipte düğünden birkaç gün önce mutlaka kontrole çağıranlardır. Bunlara yaklaşmayın bile derim. Neden mi ? önceki yazılarımda detaylı anlattım. Kızlık zarı dikimi yorumlarını iyi analiz ederseniz zaten bana hak vereceksiniz.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Kızlık zarı dikimini doktor anlar mı ?”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: