Kızlık zarı bozulduktan sonra vajinadaki değişiklikler


kızlık zarı bozulduktan sonra vajinadaki değişiklikler
kızlık zarı bozulduktan sonra vajinadaki değişiklikler

Kızlık zarı bozulduktan sonra vajinadaki değişiklikler neler olabilir ? Dış görünüş itibarı ile bir fark oluşmaz. Ama genel olarak bunun tersi düşünülür hatta doğuştan labiumları büyük olan bayanlar bu konuda sıkıntı bile yaşarlar. Kızlık zarı dikimi yorumları forum sayfalarında sık sık rastlıyorum. ” Ben hiç cinsel ilişkiye girmedim ama erkek arkadaşım vajinamı görünce sen kız değilsin sarkmış falan dedi ” gibi yakınmalara sık rastlıyoruz. Tabiki vajinanın dış görünümü büyük ölçüde genetiktir diyor hekimler, ama yoğun bir cinsel yaşam sonrası girişteki yapraklarınız yani labiumlarınız büyüyüp sarkabilir. Her sarkan ilişkiye girmiştir demek yanlıştır. Kızlık zarı bozulduktan sora teorik olarak sadece kızlık zarı üzerinde değişiklik olur.

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gününde değişiklik olur mu ?

Forumlarda okuduğuma göre kızlık zarı bozulan genç bayanlarda adet gecikmesi veya regl kanamasının beklenenden daha erken gelmesi gibi durumlar sık rastlanıyor. Bu durum banada ilginç geldi , araştırdım soruşturdum aslında kızlık zarının yırtılması ile adet düzeni birbirinden tamamen farklı çalışan sistemler. Yani bekaretini kaybeden genç kızlarda adet günlerinin birkaç defayla sınırlı olarak şaşırması durumu tamamen strese bağlıdır. Nasıl ki iphonunuzu klozete düşürdüğünüzde adetiniz gecikir ya, yada kediniz kaçtığı zaman, buda aynı öyle.

Kızlık zarı bozulduktan sonra yan etkileri nelerdir ?

Benim aklıma bir yan etki gelmiyor, ne olabilir ki, kızlık zarı kısmen vajinayı koruyan bir perde, bir ambalaj olarak düşünürsek vajinaya daha kolay mikrop girebilir ve kokulu yeşil veya gri bir akıntınız olabilir. Yazılanları okuyorumda kızlık zarı bozulduktan sonra vajinal enfeksiyon sıklığı oldukça yükseliyormuş.

Kızlık zarı bozulduktan sonra kanama ne zaman olur ?

Kızlık zarı çeşidiniz bol damarlı ise penis girer girmez kanama başlar, yatağın altına kadar kan geçebilir, ama ince narin yapılı bir kızlık zarınız varsa ilişkide kanama görmeyebilirsiniz ama 15 dakika sonra tuvalete oturduğunuzda birkaç damla gelebilir peçeteye. Bazılarında aynı olay 2 saat sonra koyu renk bir kanama şeklinde kendini gösterebilir.

Kızlık zarı bozulduktan sonra adet gecikir mi ?

Kızlık zarınız bozuldu ise ve adet gecikmesi yaşıyorsanız hemen bir eczaneye gidip gebelik testi alın, hamile olabilirsiniz. Normal şartlarda kızlık zarı bozulması adeti geciktirmez. Tabi durumu aşırı kafaya takıp stres yaptıysanız o zaman adetiniz gecikebilir, gebe olmasanız bile.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücuttaki değişiklikler ?

Eee artık kadın oldunuz tabiki kalçalar genişlemeye başlayacak, hafif ayva göbek çıkacak, daha bir kadınsı yürüyeceksiniz , sesiniz daha bir tok çıkacak, cinsel konular konuşulurken artık yüzünüz kızarmayacak sizede birkaç kelime ekleyeceksiniz. Derlerse inanmayın. Kızlık zarınızın bozulmuş olması sizi eski kaşar haline getirmez, vücüdunuzda hiçbir değişim olmaz. Ama yukarıdaki anlattığım tablo, evlendikten sonra çalışmayan evde oturup instagramda gününü geçiren bayanlar için geçerli olabilir. Siz onlardan olmayın.

Bu konularda merak ettiğiniz herşeyi aşağıdaki yorum bölümüne yazıp yollayın. Takma isim kullanın kendinize, email yazmak şart değil, kafanıza uymayan satırları boş bırakın gönderin gitsin. Ben veya başka bir okuyucu size mutlaka cevap verecektir, hergün birlerde yaralı kuş bu sayfalara konuyor.

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

One thought on “Kızlık zarı bozulduktan sonra vajinadaki değişiklikler”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: