Genital siğil nedir ?

Genital siğil nedir ?

Genital siğil nedir ?
Genital siğil nedir ?

Genital siğil nedir, nasıl ortaya çıkar, nasıl bulaşır, genital siğil tedavisi nasıldır ? Aşk üçgeninizde masum mini çıkıntıları tırnağınızla kopartıp atmış olabilirsiniz. Ama mitolojik 7 başlı ejderha gibi kopan siğilin yerine daha yaygın ve etrafa sıçrayan başka siğillerle karşılaşma olasılığınız çok yüksek. Evlilik dışı cinsel ilişkilere tabiatın verdiği cezalar arasında önemli bir yer tutan genital siğiller yada HPV virüs enfeksiyonları gerçekten başa beladır. Erkeklerdede aynı şekilde penis derisinde, torba derisinde siğiller çıkabiliyor ve siğilli biri ile cinsel iliki bir yana prezervatif varken bile sürtünseniz HPV genital siğil bulaşma ihtimali %30 civarı oluyor. Gerçekten yüksek bir ihtimal. Ama nerden bileceksiniz adamınız daha önce bir hayat kadını ile yatmış olabilir, etin ucuz olduğu ilkelerden gelip fahiş fiyata tur attırtan sarışın bayanlarla arasında geçenleri bilemezsiniz. Kadınlar maalesef bu HPV virüs enfeksiyonu konusunda son derece şanssız.

Genital siğil ilaçları

Doğru dürüst bir ilacı olsa gam yemeyeceğim, ama maalesef ağızdan hap şeklinde bir laç yutsak veya siğillere bir krem sürsekte yok olsalar !! ama olmuyor. Son derece vahşi bir karakteri olan HPV siğiller nerdeyse hiç bir şeyden etkilenmiyorlar. Bu durumda tek çare hastalıklı dokuyu yok etmekte kalıyor. Yani genital siğil tedavisinde tek çare koterle yakmak veya asit maddelerle eritmekten geçiyor. Eczanelerde reçetesiz satılan siğil ilaçlarını sakın kafanıza göre alıp siğllere sürmeyin, etraf dokularda büyük yanıklara yol açarsınız, baştan acı bile hissetmezsiniz ama bir bakarsınız mons pubis erimiş gitmiş. Koterizasyon en geçerli tedavi yöntemi olarak karşımızda.

Genital siğil tedavisi erkek

Genital siğil tedavisinde erkekler çok daha şanslı gerçekten, zira HPV siğilleri hepsi dışarıda ve gözle görünür pozisyonda bulunuyor. Dolayısı ile onları koterle tek tek avlamak zor olmuyor. Ama buna karşılık kadınlarda büyük dudaklardan tutun, küşük dudaklar, kızlık zarı, vajina ve hatta rahim ağızına kadar yayılabiliyor. Hatta uzun dönmede rahim ağızı kanserine bile yol açabiliyor.

HPV siğil kendiliğinden geçer mi ?

Kendiliğinden asla geçmez, hatta dahada yayılır ve karnabahar gibi dev boyutlara çıkabilir. Kadınlarda rahime kadar uzanır. Sizi öldürmez ama cinsel hayatınızı bitirebilir. Genital siğilleri asla kendi haline bırakamazsınız. Mutlaka vur emri çıkarttırıp görüldüğü yerde imha edilmelidirler.

HPV genital siğillerle ilgili eksik kalanları sormak için sayfayı hafif aşağı kaydırın ve yorum girme boşluğuna sorunuzu yazın, isim satırına takma isim veya sorunuzun konusunu yazın, diğer satırlar boş kalsada sorun değil, yollayın gelsin. Birkaç saat içinde ben veya tecrübeli bir ziyaretçi sorunuza yanıt verecektir.

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Genital siğil nedir ?” için 4 yorum

  1. Taharet yaparken elime minik pütürtü geliyor vajina girişinde ve dudaklarda Bunlar acaba genital siğil olabilir mi nasıl anlayabilirim çok korkuyorum ve HPV enfeksiyonu HPV virüsü çıkar mı acaba genital siğil tedavisi nasıl yaptırabilirim Tabii bu arada bakire olduğum için bunu gizli yaptırmam gerekiyor genital siğil tedavisi hangi doktora yaptırabilirim

    Beğen

  2. Burcu Hanım ben daha önce genital siğil tedavisi gördüm ve bir jinekoloğa giderek koterizasyon nasildir mi yaptırdım fakat 3 ay sonra aynı yerden bir çıktı Bundan sonraki tedavi sürecinde ne yapmamı tavsiye edersiniz tekrar koterizasyonu mı yaptırmalıyım yoksa dondurma şeklinde mi yok etsem veya Eczaneden satılan bir HPV siğil ilacı mı kullansam

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: