Himen tipleri ( hymen )

Himen tipleri

Himen tipleri
Himen tipleri

Himen tipleri yada çeşitleri gerçekten insanın kafasını karıştırıyor. O kadar fazla kızlık zarı şekli var ki insan ortada kalıyor. Bunların arasında çok fazal özellik gösteren ve kızların başına bela olan biri var ki o esnek kızlık zarı tam bir beladır. Esnek kızlık zarında cinsel ilişkiye girdiğinizce ilk giriş çok kolay olur, adeta daha önce cinsel ilişkiye girmişsiniz gibi bir durum hisseder erkek. Esnek kızlık zarı ile birlikte vajinanın geniş olması sıklıkla bir arada bulunur. Du konu başlığı olarak anlatayım.

Esnek kızlık zarı

Esnek kızlık zarı don lastiği gibi uzayan gerçekten elastiki yapıya sahip bir zar değildir. Aslında ortasında abarttı götürecek boyutta bir adet deliği bulunan himen çeşididir. Dıştan bakılınca bozulmuş kızlık zarı görünümü ile kardeş bir duruş sergiler. İlişkiye girildiği zaman penisin üzerine adeta sıvanır ama yırtılmaz dolayısı ile beklenen kızlık zarı kanaması bir türlü gelmez. Kızlık kanının gelmemesi ve penisin kolaylıkla vajina dibine ulaşması erkekte soru işaretleri bırakır ve daha önceden cinsel ilişkiye girmiş bir bayan olarak düşünülmeye başlarsınız. Bu haksızlığın bir tek panzehiri vardır. Oda esnek kızlık zarının farkına vardığınızda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmak.

Yuvarlak ortada tek delikli kızlık zarı (annüler hymen)

Kadın milletinde en sık rastlanan kızlık zarı çeşidi yuvarlak himendir. Serçe parmak girecek kadar bir adet deliği vardır. Kenarları muntazamdır. Normalde deliğin kenarlarında çentik yoktur ama sürtünme gibi bir erken cinsel temasta bulundu iseniz çentikli kızlık zarı ile karşılaşmakta olasılık dahilindedir.

Bölmeli kızlık zarı

Ortasında yukarıdan aşağı doğru bir köprüsel oluşuma sahip himen çeşididir. Bazılarında köprü çok incedir çok kolay bozulur. Cinsel ilişkiye girildiğinde fazla kanama olmaz. Nispeten daha az rastlanan bir zardır. Yarı bölmeli kızlık zarı diye bir alt grubu vardır. Onda köprünün alt kısmı yoktur , istten küçük dile benzer bir sarkıt vardır.

Bozulmuş kızlık zarı

Bozulmuş kızlık zarı görünümü esnek kızlık zarı ile büyük benzeşim içindedir. Sadece bozulmuş kızlık zarında tabana kadar inen yırtıklar söz konusudur. Vajina dibine kadar görüntülenebilir. Kızlık zarı cinsel ilişki, sürtünme veya başka sebeplerle bozulabilir. Ne sebeple, ne zaman bozulduğu kızlık zarı muayenesinde anlaşılmaz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ YORUMLARI

Kızlık zarı hakkında sorulan soruları, kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını ve aralarındaki görüşmeleri okumak, onlara cevap yazmak ve sorular sormak için yukarıdaki linke tıklayınız.

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Himen tipleri ( hymen )” için 3 yorum

  1. Merhaba Burcu Hanım ben ayna ile kendimi kontrol ettiğimiz zaman himenimi göremiyorum vajina dip kısmında yuvarlak top gibi bir şey görüyorum kırmızı renkli acaba Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: