Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı ?

Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı ?

Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı ?
Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı ?

Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı, bisiklete binmek bekaretinize zarar verir mi ? O zaman bisikleti sporunu genç kızların yapmaması gerekirdi ! Bisikletletten düştüm vajina girişim aradaki demire çarptı kızlık zarım bozulur mu ? Bisiklete bindim sonra bir baktım ki kan gelmiş ! Spor yapmak kızlık zarına zarar verir mi ? Bir genelleme yapayım hiçbir spor direkt olarak kızlık bozma gibi bir sonuçla yüz yüze getirmez sizi. Ama yarış bisikletleri gibi ucu sivri bir selesi olan bisiklete biniyorsanız ve rüzgarı kesmek içinde öne eğilirseniz altınızdada sağlam bir kilot yoksa selenin sivri ucu vajinanıza kısmende olsa girebilir ve siz pedal çevirirlen ileri geri zorlayarak kızlık zarınızı bozabilir. Jinekologlar gerek bakire bayanlara gerekse kadınlara sivri seleli yarış bisikletlerini tavsiye etmiyorlar. Ama geniş seleli bir gezi bisikleti ile ağaçlık yollarda spor yapabilirsiniz. Bu seferde orman ayılarına dikkat etmeniz gerekir (!)

Kızlık zarı bozulma sebepleri

Kızlık zarının bozulma sebepleri arasında birçoğu sıralanır, bazıları gerçek bazıları ise hayal mahsülüdür. Mesela aşırı bacak açmayı gerektiren yoga, jimnastik, pilates gibi sporların mantık olarak kızlık zarını bozabileceği akla gelir ama gerçek hayatta bu mümkün değildir. Kızlık zarınızın vajina girişini örtüyor olması bacaklarınızı yanlara açtığınızda yırtılacağı anlamına gelmez. Yada kızlık zarı diktirip iyileşme dönemini atlattıktan sonra aman artık bacaklarını fazla açma dikilen kızlık zarı yırtılabilir gibi uyarılarla karşılaşabilirsiniz ama gerçek flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı diktirdiğiniz zaman 1 aylık iyileşme dönemininden sonra normal bakirelerin yaptığı her haraketi yapabilirsiniz.

Kızlık zarı bozulma belirtileri nelerdir ?

Gerek bisiklete binerek, gerekse eğersiz ata binerek ( Bo Derek’in Bolero filmi ) veya tranwaydan ayağınız kayarak, kayak yaparken bacaklarınızın biri bir yana diğeri öbür yana ayrılarak başınıza gelen kazalardan sonra kızlık zarı kanamasına benzer bir kan gördüğünüzde ilk aklınıza gelen kızlık zarının bozulmasıdır. Bu bahsettiğim kazalarda kolay kolay meydana gelmez ama bu kazalar genelde günah keçisi yapılır. Aslında altta yatan sebep karşı cinsel sürtünme şeklinde cinsel yakınlaşmalardır. Şöyle veya böyle adet döneminde olmadan vajinadan kan gelmesi durumlarında kızlık zarı bozulma ihtimali %70 lerin üzerine çıkar. Çok hasta muayene eden jinekologların ağızından konuşuyorum. Birçok kızlık zarı bozulma makalesinde öyle yazmışlar.

Kızlık zarı bozulması yorumları

Kızlık zarı bozulması ile ilgili başınızdan geçen bir olay varsa sayfayı aşağı kaydırarak yorum girme boşluğuna yazınız, isim satırına takma bir isim sallayın veya bir başlık girin, diğer satırları boş bırakabilirsiniz, hikayenizi binlerce genç kız okuyacak ve bilgilenecektir. Ayrıca konu hakkında sorularınız varsa onuda yazabilirsiniz, ben veya bir ziyaretçi size cevap yazacaktır. Sizde başkalarına cevap yazabilirsiniz.

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Bisiklet sürmek kızlık zarını bozar mı ?” için 4 yorum

  1. Parklarda bulunan spor bisikletini binmiştim ve düştüm selenin altındaki uzun demir olan yar vajna girişine çarptı şuan nişanlıyım çok korkuyorum ya bozulmuşsa ne olur yardım edin

    Beğen

  2. Ben Bakire bir kızım bisiklet spor yapıyorum Gerçekten de size komik gelecek belki ama resimde gördüğünüz bisikletin neredeyse aynısı bende de var Yani çok dar bir şeye sahip Ayrıca bazen Bayır çıkarken serinin vajinamın içine girdiğini hissediyorum bu durumda benim kızlık zarımı herhangi bir zarar gelir mi bisiklet selesi kızlık zarını bozar mı

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: