Kızlık zarı dikimi dikişler

Kızlık zarı dikimi dikişler

Kızlık zarı dikimi dikişler
Kızlık zarı dikimi dikişler

Kızlık zarı dikiminde dikişler son derece önemlidir ve üzerinde en fazla spekülasyon yapılan konudur. Kızlık zarı diktirdim dikişler attı, dikişler tutmadı, dikişler enfeksiyona uğradı gibi birçok kızlık zarı dikimi yorumuna rastlarsınız. Ayrıca kızlık zarı diktirdim dikişler tuttu, kızlık zarı diktirdim dikişler tutmadı diyenlerde çoktur. Yani sizin anlayacağınız himenoplasti ameliyatlarının başarısı jinekoloğun atacağı dikişlere direkt olarak bağlıdır. Genel olarak vajinal doku sıvısında belli bir süre içinde eriyen organik orijinli dikiş malzemesi kullanılır. Dolayısı ile kızlık zarı dikimi sonrası dikişleri aldırmak diye bir olayınız yok.

Kızlık zarı dikimi şikayetleri

Kızlık zarı dikimi ameliyatları ile ilgili en fazla şikayet oluşturan konu dikişlerin tutmaması, iyileşme döneminde dikişlerin atması veya daha ileri dönemlerde yapılacak farklı bir doktor muayenesinde dikişlerin hiç olmadığını ortaya çıkmasıdır. Bu aslında kızlık zarı diken doktorların arasındaki farkı ortaya koyan bir şikayettir. Gerçek flep yöntemi yapan doktorlarda normal şartlarda dikişler atmaz, ancak iyileşme döneminde antiseptik spreyi kullanmamak, kötü hijyene sahip olmak ve bacak arasını ilgilendiren bir kaza geçirmek gibi durumlar dikişlerin atmasına sebep olabilir ama genelin içinde bunlar %2 yi geçmez. Kalıcı kızlık zarı dikiminde el becerisi ve yeteneğe ulaşamayan bazı doktorlar kızlık zarı dikimi sonrası dikişleri atan birçok hastada problemin hastanın dokularında olduğunu dokuların dikişlere uygun olmadığını ifade ederek suçu hastaya yüklerler. Ama çok az sayıda gerçek flep yöntemi yapanlarda dikiş atması problemi pek yaşanmaz.

Kızlık zarı dikiminde dikiş izi kalır mı ?

Gerçek flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde tüm hedef orijinal himenle benzer fiziki şartları sağlamaktır. Sadece kızlık zarı dış görünümü değil aynı zamanda kızlık bozma durumunda olması gerekenle aynı bakirelik kanı husule gelmesini sağlamaktır. İnce eleyip sık dokuyan ve ülkede kalıcı kızlık zarı dikiminde efsane haline gelmiş birkaç doktor bu ameliyatı saç teli kadar ince dikiş iplikleri ile dikerler ve toplamda 1 aylık iyileşmede döneminde cinsel ilişkiye girilebilecek düzeyde gerçekçi bir kızlık zarı sağlamakla birlikte 2 aylık bir dönemden itibarende tüm dikiş izlerinin silindiği, kızlık zarı muayenelerinden tam puan alınacak bir bekaret düzeyi ortaya çıkartırlar.

Kızlık zarı dikimi yorumları

Kızlık zarı dikimi dikişlerle ilgili sizinde başınızdan geçen bir olay varsa lütfen sayfayı aşağı doğru kaydırınız, yorum girme boşluğuna hikayenizi veya sorunuzu yazın, isim satırına takma bir isim veya konu başlığı girin, diğer satırları isterseniz boş bırakabilirsiniz, yollayın gelsin. Ben veya tecrübeli bir ziyaretçimiz size yanı t yazacaktır.

 

Yazar: burcu Nur Demirel

Üniversitede araştırma görevlisi

“Kızlık zarı dikimi dikişler” için 11 yorum

 1. kalıcı kızlık zsrı diktirdik. fakat iki dikiş tutmadı. ve doktora gittik bize dugune bir hafta kala gelin o iki dikişi atalim dedi.. neden öyle birsey dedi.. sonucta kalıcı kizlik zarı dikimi yaptirdik.. o iki dikişi neden hemen degilde dügüne yakin zamanda atalım dedi.. gecici kizlik zari diktirmedik ki.. mukoza oldugu icin 6-7 gunde atilabilir denildi

  Beğen

  1. Aslında size geçici dikim yaptı bence , dikişler eriyince 2 dikiş açıldı hikayesini uydurdu ve tekrar geçici dikim için düğüne yakın çağırdı sizi. Maalesef bu oyunu birçok doktor oynuyor dikkatli olmak lazım. Bu konuda gerçek kalıcı dikim yapan en iyi doktor turgay karakaya benim araştırmama göre.

   Beğen

 2. 10 gün önce flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yaptırdım. Antibiyotikler bittikten sonraki gün çok ciddi sarı akıntım oldu hatta dikiş arasından bile akıntı geldi. Antiseptik kullanmamı söylememişti doktor. Sağdan soldan araştırınca öğrendim. Sprey batikon kullanınca ikinci günden itibaren geçti enfeksiyon fakat sanırım dıştaki bir dikiş atmış gibi. Diğerleri sağlam hatta iyileşmiş duruyor. Benim vücudum anestezi kabul etmediği için operasyon çok zor geçti, bu sebeple tekrar doktora gitmeye çok korkuyorum. Tek bir dikiş yüzünden tüm operasyon hiç mi olur şimdi?

  Beğen

 3. Burcu Nur abla ben kızlık zarı dikimi yaptırdım fakat kızlık zarı dikişlerimi görebiliyorum bu normalmi ameliyattan 1 hafta geçmiş olmasına rağmen dikişlerim aynı şekilde duruyor Bunlar nasıl dökülecek veya eriyecek mi dikiş aldırmak gerekir mi bu konuda bilgi rica ediyorum ablacığım

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: